Studio Unlimited przygotowuje ciągniki do zadań wykonywanych w wojskuValtra
StoryEditorCiągniki Valtra

Spektakularne modyfikacje ciągników Valtra wykonane przez Studio Unlimited

03.10.2023., 17:00h
W tym roku Studio Unlimited, wykonujące niekonwencjonalne modyfikacje ciągników Valtry na życzenie klientów, świętuje dziesięciolecie działalności. Przewinęło się przez nie już około 20 000 traktorów. W tym artykule prezentujemy najbardziej spektakularne projekty zrealizowane przez to studio działające przy fabryce w fińskim Suolahti.

W kabinie ciągnika jak w sportowym bolidzie

W Studiu Unlimited ciągniki zyskują dodatkowe wyposażenie proponowane przez przyszłego właściciela. Jedyne ograniczenia wiążą się z wymogiem zachowania funkcjonalności wszystkich podzespołów ciągnika i zgodności z przepisami ruchu drogowego oraz wymogami homologacyjnymi. Całe doposażenie specjalne oraz wszystkie urządzenia montowane w Studiu Unlimited są objęte pełną gwarancją fabryczną i wsparciem działu części zamiennych.

image

Wnętrze tej różowej Valtry przypomina sportowy samochód

FOTO: Valtra

W praktyce większość zamówień dotyczy dostosowania ciągników do określonego typu prac i obejmuje montaż pomocniczych układów hydraulicznych, kamer cofania, wyposażenia do pracy w lesie, centralnego układu smarowania czy specjalnego oświetlenia. Zdarzają się jednak wyjątkowe zamówienia. Jedno z nim miało miejsce w 2014 roku. Główne Stowarzyszenie Producentów Rolnych i Właścicieli Lasów (Central Union of Agricultural Producers and Forest Owners) skupiające ponad 85 procent rolników w Finlandii, ...

Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 23:25