StoryEditorMaszyny zielonkowe

Jak dostać 50% rabatu na specjalne wyposażenie maszyn zielonkowych Claasa?

29.11.2020., 17:11h
Claas ostatnio wprowadził opcję First Claas na swoje maszyny zielonkowe, w tym na kosiarki, przetrząsacze czy prasy rolujące. Co dokładnie daje rolnikowi wybór tej opcji i czy może się ona opłacać?

First Claas ma odzwierciedlać potrzeby rolników

Claas, producent maszyn rolniczych, w ostatni czasie wprowadził do swoich maszyn do zbioru zielonki wersję First Claas. Miała ona powstać na podstawie rozmów z rolnikami i zgłaszanych przez nich potrzeb.

– Oferta First Claas to wynik systematycznego badania opinii klientów, które zebrane razem posłużyły do przygotowania tej wyjątkowej specyfikacji maszyn. Te udogodnienia odzwierciedlają potrzeby rolników, które zapewniają jeszcze wyższą wydajność, bezpieczeństwo, jakość pracy. Specyfikacją First Claas objęliśmy obok ciągników i ładowarki teleskopowej również wybrane modele maszyny zielonkowych, które obecnie można kupić również w atrakcyjnym finansowaniu – wyjaśnia Piotr Dziamski, Dyrektor Wsparcia Sprzedaży Claas Polska.

  

Do 50% rabatu na dodatkowe wyposażenie maszyn zielonkowych

Jednak tym co rolnika może zainteresować to dość duże zniżki na innowacyjne rozwiązania dostępne jako dodatkowe wyposażenie maszyn zielonkowych. Gospodarz korzystając z opcji First Claas może liczyć na to, że jego dealer przygotuje odpowiednią dla niego ofertę na wyposażenie maszyn i może do tego dać do 50% rabatu na to wyposażenie.

– Dzięki czemu wyposażenie maszyny jest jeszcze bogatsze w lepszej cenie – zapewniają przedstawiciele Claas Polska.

A w jakich maszynach zielonkowych można skorzystać z opcji First Claas?

 

Kosiarka Claas Disco 3200 ze zwiększonym bezpieczeństwem w transporcie

Jedną z takich maszyn jest kosiarka Claas Disco 3200, która w wersji First Claas dodatkowo znajduje się teraz hydrauliczna blokada transportowa oraz płozy ścieralne.

Hydrauliczna blokada transportowa to opatentowana zapadka zabezpieczająca o podwójnej funkcji - ryglowania transportowego i ogranicznika przy podnoszeniu do uwroci. Płozy ścieralne zaś stanowią osłonę belki tnącej i wykonane są z odpornej na ścieranie stali. Każda płoza ślizgowa dysku tnącego może zostać dodatkowo zabezpieczona płozą ścieralną. Stanowi to doskonałą ochronę płóz ślizgowych przed intensywny zużyciem, co zdecydowanie zwiększa trwałość maszyny.

Kosiarka dyskowa Claas Disco 32 tworzy wąskie pokosy

Kolejną maszyną, która została objętą akcją First Claas jest kosiarka Disco 32. W pakiecie First Claas posiada dodatkowo ograniczenie podnoszenia na nawrotach, zewnętrzną blachę pokosu, a także płozy ścieralne.

– Ograniczenie podnoszenia na nawrotach sprawia, że zawór hydrauliczny automatycznie zamyka dopływ oleju do siłownika podnoszenia na ustalonej wysokości.  Dzięki temu kosiarka jest zawsze podniesiona do poziomu uwroci, posiada wystarczająco dużo miejsca powyżej i poniżej, co ogranicza zagrożenie jej uszkodzenia – wyjaśnia Paweł Baurycza, manager produktu z Claas Polska. 

Dodatkowo zewnętrzna blacha pokosu zaś służy do tworzenia wąskich pokosów, co z kolei ogranicza rozjeżdżanie już skoszonego materiału przez koła ciągnika i spowalnia intensywne przesychanie.

Kosiarka dyskowa Claas Disco 32 tworzy wąskie pokosy 

Przetrząsacz Claas Volto 65 zapewni zbiór paszy bez zanieczyszczeń

Przetrząsacz Claas Volto 65 w wersji First Claas ma dodatkowo zabezpieczenie zębów maszyny o średnicy 9,5 mm i koło kopiujące na trzypunktowym zaczepie. Ze względu na zaokrąglony kształt dźwigara, zęby są oparte na dużej powierzchni. Zabezpieczenie chroni przed utratą zębów na każdym z dźwigarów. Pięć zwojów zębów daje im bardzo wysoką elastyczność, co przekłada się na równy rozrzut paszy i wysoką wytrzymałość samych zębów.

– To jednak nie wszystko, elastyczność zapobiega też wnikaniu zębów w glebę, co często jest przyczyną zanieczyszczeni paszy – dodaje Paweł Baurycza.

Przetrząsacz wyposażony w koło kopiujące na trzypunktowym zaczepie jest w stanie zapewnić jednocześnie możliwe wysokie prędkości robocze oraz bardzo niskie zanieczyszczenie paszy. Maszyna płynnie przemieszcza się po terenie dzięki kołu kopiującemu, które przejmuje na siebie nierówności terenu.

Przetrząsacz Claas Volto 65 zapewni zbiór paszy bez zanieczyszczeń
 

Zgrabiarki Claas Liner 2700 z dobrym rozwiązaniem na małe pola

Z kolei zgrabiarka Liner 2700 w pakiecie First Claas została dodatkowo wzbogacone o hydrauliczne pojedyncze podnoszenie wirników oraz koło zapasowe z uchwytem.

W ten sposób maszyna może hydraulicznie unosić pojedyncze wirniki, a jej obsługa odbywa się przez zawór trójdrożny.  

– To rozwiązanie wypada korzystnie dla mniejszych pól, gdyż znacznie poprawia zwrotność maszyny i przyspiesza pracę – mówi Paweł Baurycza. - Koło zapasowe z uchwytem zaś, zapewnia stałe bezpieczeństwo użytkowania, a w razie awarii ogumienia podwozia wirnika skraca czas przestoju – dodaje.

Zgrabiarki Claas Liner 2700 z dobrym rozwiązaniem na małe pola 

Łatwiejsza obsługa prasy zmiennokomorowej Claas Variant 460 RC 

Prasa zmiennokomorowa Variant 460 RC  w wersji First Claas została wzbogacona o podbieracz z pojedynczym dociskaczem rolkowym, opcję wskazania prawo-lewo i ręczny układ centralnego smarowania.

Jedna rolka dociskowa prowadzi płynnie materiał na podbieraczu, tym samym poprawiając jego przepływ oraz podawanie do rotora.
Z kolei opcja wskazania sprawia, że operator ma stałą kontrolę nad stopniem równości wypełniania komory, co wpływa pozytywnie na uzyskany kształt balotów. 
A ręczny układ centralnego smarowania zapewnia obniżenie kosztów konserwacji i znacznie skraca poświęcony temu czas. 

 

Prasa Claas Rollant 520 RC pozwala uformować zagęszczone baloty, nawet przy wysokiej prędkości jazdy

Natomiast prasa stałokomorowa Rollant 520 RC w wersji First Claas obejmuje opcję MPS, czyli Maximum Pressure System. Jest to zaawansowana technologia opierająca się na stalowych walcach komory prasowania z systemem MPS, które zapewniają wykonanie odpornych na rozerwanie balotów z mocno sprasowanym rdzeniem.
MPS, uchylny segment trzech walców w tylnej pokrywie pras Rollant, zapewnia dodatkowy nacisk. W momencie rozpoczęcia formowania balotu trzy walce MPS wchodzą do wnętrza komory prasującej. Coraz większy balot wyciska je ku górze, aż do położenia krańcowego. Dzięki temu balot obraca się od samego początku i jest zagęszczany już od średnicy 90 cm. W ten sposób można uzyskiwać idealnie sprasowane, wysoko zagęszczone baloty, nawet przy wysokiej prędkości jazdy.

Prasa Rollant 520 RC pozwala uformować zagęszczone baloty, nawet przy wysokiej prędkości jazdy 

 

Paweł Mikos

Na podstawie informacji Claas Polska

Fot. Claas Polska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 11:43