StoryEditorCiągniki rolnicze

Jak sprawdza się w polu ponad 400-konny ciągnik New Holland T8.410 Genesis?

23.02.2023., 16:02h
Nawet z pługiem dłutowym niszczącym podeszwę płużną i spulchniającym glebę na głębokości ponad 40 centymetrów New Holland T8.410 Genesis Gospodarstwa Rolno-Handlowego Wyhalew, daje sobie radę. To zasługa tego, że ten amerykański traktor jest mocny, masywny i ma rekordowy w swojej klasie rozstaw osi wynoszący 3,55 metra, co sprawia, że jego przednie koła poruszają się tak, jakby były "przyklejone" do ziemi.

Żadna inna maszyna nie była tak stabilna w polu jak New Holland T8.410 Genesis

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem ten ciągnik w pracy wiedziałem, że musi trafić do naszego gospodarstwa. Bo żadna inna maszyna, z którą miałem wcześniej do czynienia nie była tak stabilna w polu jak ten New Holland – mówi Ryszard Mórawski, prezes zarządu Gospodarstwa Rolno-Handlowego Wyhalew. – Wrażenie zrobiło też jego wyposażenie obejmujące takie rozwiązania jak: dwa monitory, dwie kamery, dwa joysticki, wydajny układ hydrauliczny, szerokie ogumienie, amortyzacja przedniej osi i kabiny, a nawet możliwość otwierania i zamykanie jego drzwi z przycisku.

Pracuje z sześciometrowym Väderstadem

New Holland T8.410 Genesis trafił do Wyhalewa w kwietniu zeszłego roku, zastępując w ciężkich pracach wysłużonego 220-konnego John Deere‘a. Jest to potężny sprzęt o dużej sile pociągowej. Z kompletem obciążników jego waga może sięgać nawet 18 ton, a po zalaniu kół płynem masa dochodzi nawet do 20 ton. Napędzający go sześciocylindrowy 24-zaworowy silnik FPT Cursor 9 o pojemności 8,7 litra generuje moc maksymalną 374 KM. Ale to nie wszystko. Gdyby w trakcie ja...

Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 15:24