StoryEditorCiągniki rolnicze

Jakie ciągniki rolnicze wybierali rolnicy w czerwcu 2019 roku?

04.09.2019., 14:09h
Preferencje dotyczące ciągników rolniczych w dużym stopniu zależą od regionu, z którego pochodzi rolnik. Widać to na przykładzie traktorów New Holland i John Deere. Na sprzedaży ostatnio zyskują także ciągniki ze stajni Agco: Massey Ferguson, Valtra i Fendt. A który producent maszyn rolniczych najbardziej stracił?

Najważniejsza jest moc silnika – tak twierdzi 91 procent rolników odpowiadając na pytanie agencji Martin&Jacob* o najważniejszy parametr techniczny przy zakupie nowego ciągnika. A średnia moc nowego traktora w Polsce stale się podnosi. O ile w styczniu br. wynosiła ona niewiele ponad 100 koni, to już w połowie roku wzrosła do blisko 130 KM. W ślad za tym rośnie też sprzedaż nowych traktorów, która w czerwcu 2019 roku osiągnęła pułap 845 sztuk.

Przed żniwami wzrosła sprzedaż ciągników rolniczych

Ostatnie miesiące przynoszą ożywienie sprzedaży nowych ciągników rolniczych. W czerwcu br. – jak wynika z danych CEPiK – wydano tablice dla 845 traktorów. Do gospodarstw trafiło więc o 11 maszyn więcej niż przed rokiem.
Ale już w bilansie półrocza brakowało 46 traktorów, aby zrównać się z rezultatem z zeszłego roku. Dobry wynik czerwcowy nie powinien dziwić, wszak zazwyczaj ten miesiąc przynosi wzrost rejestracji ciągników ze względu na fakt, że poprzedza okres żniw. 
 

Ciągniki New Hollanda wybierane głównie w centralnej i południowej Polsce

Nie powinna też dziwić wysoka pozycja w zestawieniu New Hollanda, bo ta marka...

Pozostało 80% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 02:45