Kombajn New Holland CR 11firmowe
StoryEditorNowości New Holland

New Holland pracuje nad uruchomieniem produkcji nowego kombajnu CR11

12.02.2024., 16:00h
W fabryce New Hollanda w belgijskim Zedelgem, całkowicie przeprojektowana zostanie linia montażowa, a także obszar logistyczny. Chodzi o to, aby do tego obszaru udało się dodać 7000 nowych części, które są związane z uruchomieniem produkcji najnowszego kombajnu CR11, który z sukcesem debiutował na targach Agritechnica uzyskując na tej wystawie złoty medal w zakresie innowacji.

Zedelgem przygotowuje się do uruchomienia produkcji nowego CR-a

Pięcioletni plan inwestycyjny tej fabryki zakłada również inwestycje w zakład badawczo-rozwojowy. New Holland podaje, że na realizację wszystkich planów przeznaczył kwotę 150 mln euro.

Połączymy linie produkcyjne tak, aby na jednej dało się produkować dotychczasowe modele kombajnów CX i CR z najnowszym CR11. Aby usprawnić proces w obrębie linii produkcyjnej o kształcie litery U, zintegrowane zostaną cztery stanowiska testowe. Dodatkowo wprowadzony zostanie bezprzewodowy zautomatyzowany system prowadzenia maszyn w trakcie ich montażu – informuje New Holland.

Fabryka w Zedelgem produkuje kombajny od 72 lat

W zakresie fabryki w Zedelgem koncern może liczyć na wsparcie władz regionu Flamandzkiego, który będzie wspierał rozwój zakładu poprzez VLAIO, czyli Flamandzką Agencję Innowacji i Przedsiębiorczości. Jest bowiem przekonany, że zrealizowane inwestycje wpłyną na wzrost zatrudnienia w tym zakładzie.

Fabryka w Zedelgem powstała w 1906 roku, kiedy to belgijski mechanik Leon Claeys rozpoczął wytwarzanie stacjonarnych młocarni. Kombajny samojezdne produkowane są w tym zakładzie od 1952 roku, czyli od 72 lat!

Przemysław Staniszewski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. luty 2024 20:48