Nowe kombajny John Deere T5 i T6: jakie mają wyposażenie?dotrelations.pl
StoryEditorMaszyny rolnicze

Nowe kombajny John Deere T5 i T6: jakie mają wyposażenie?

04.06.2024., 10:30h
Firma John Deere wprowadza na rynek nowe modele kombajnów wytrząsaczowych T5 i T6. Jakie mają funkcje?

Nowe modele kombajnów od John Deere

3 czerwca 2024 r. firma John Deere wprowadziała do oferty osiem nowych modeli kombajnów wytrząsaczowych T5 i T6, dzięki którym wydajność zbiorów zyska nowy wymiar. 

Nowoczesne kabiny wyposażone w fotele ActiveSeatTM II, oświetlenie LES, narożny wyświetlacz słupkowy i elektronicznie sterowane drzwi przeciwpyłowe zapewnią operatorowi niepowtarzalny komfort zbiorów. Intuicyjne, spersonalizowane sterowanie wszystkim głównymi funkcjami kombajnu jest możliwe za pośrednictwem joysticka CommandPROTM.

W nowych modelach kombajnów John Deere zostały zintegrowane nowoczesne pakiety technologii rolnictwa precyzyjnego i obejmują:

 • odbiornik StarFireTM 7500,
 • wyświetlacz G5Plus CommandCenter™,
 • łączność JDLinkTM.

— Wprowadzenie naszych nowych kombajnów T5 i T6 stanowi znaczący krok naprzód w technologii zbioru w branży kombajnów wytrząsaczowych — mówi Jonathan Edwards, kierownik ds. marketingu produktów John Deere w Europie. — Zapewnią one rolnikom narzędzia potrzebne do zwiększenia produktywności i wydajności w terenie.

Inteligentne zarządzanie prędkością obrotową silnika

Jak informuje producent, wszystkie modele silników JD9X obejmują inteligentne zarządzanie prędkością obrotową silnika, która zwiększa oszczędność paliwa przez redukcję obrotów podczas transportu drogowego i postoju na skrzyżowaniach lub światłach. Wszystkie warianty silnika spełniają rygorystyczne normy emisji spalin Stage V.

Wyższa wydajność zbiorów z kombajnami John Deere 

Ograniczenia przepływu w kombajnie zostały wyeliminowane przez montaż przenośnika pochyłego, co przełożyło się na wyjątkową wydajność zbiorów. Ponadto nowe kombajny John Deere zostały wyposażone w nowe opcje transportu ziarna oraz nowe opcje jego zbiorników o pojemnośći do 13 500 l w modelach T6 (+23%) i 11 500 l w modelach T5 (+15%).

Ponadto regulowana końcówka rury wyładowczej zapewnia operatorom większą kontrolę nad rozładunkiem bez względu na posiadaną przyczepę. Prędkość rozładunku przy maksymalnej wydajności sięga 150 l/s, co pozwala na szybki rozładunek 13,5 t ziarna w zaledwie 90 sekund. Ponadto dostępne są rozwiązania do pracy na pochyłościach, z podstawową kompensacją nachylenia do 7%, opcjonalnym pakietem do pracy na pochyłościach (kompensacja do 14%) oraz technologią HillMasterTM z kompensacją do 22%.

Zaawansowane rozwiązania w nowych kombajnach John Deere 

Nowe kombajny od John deere zostały wyposażone w zaawansowane rozwiązania John Deere PrecisionAg Technology, które obejmują:

 • zintegrowany odbiornik StarFireTM 7500,
 • wyświetlacz G5Plus CommandCenterTM.

Dzięki funkcji Machine Sync operator kombajnu ma możliwość sterowania prędkością, kierunkiem i pozycją ciągnika z wozem przeładowczym, ułatwiając precyzyjny rozładunek bez strat nawet podczas jazdy. HarvestLab oferuje pomiar wilgotności, białka i skrobi w czasie rzeczywistym, na przykład w pszenicy i jęczmieniu**, ułatwiając oddzielanie ziarna o wyższej wartości i wyższej zawartości białka już podczas zbiorów. 

— Połączenie tych precyzyjnych funkcji technologicznych z łącznością JDLinkTM, która zapewnia płynny dwukierunkowy przesył danych, oraz z John Deere Operations CenterTM, naszym potężnym i kompleksowym rozwiązaniem do cyfrowego zarządzania gospodarstwem, umożliwia klientom planowanie, wykonywanie, monitorowanie i analizowanie każdego etapu działań żniwnych — mówi Alexander Schnöder, specjalista ds. produktów do kombajnów T5 i T6. 

Luksusowa kabina w nowych kombajnach od John Deere

Zdecydowanie najważniejsze w konstrukcji kombajnów T5 i T6 są komfort i wygoda operatora, na które składają się:

 • przestronna kabina klasy Premium o kubaturze 3,68 m3, znana już z flagowego modelu John Deere X9, zawierająca elektryczne domykanie drzwi z uszczelnieniem przeciwpyłowym,
 • w jej wnętrzu generowane jest nieco wyższe ciśnienie niż na zewnątrz, co zapobiega przedostawaniu się pyłu i zanieczyszczeń do wnętrza kabiny,o
 • opcjonalny fotel ActiveSeatTM II oferujący w pełni regulowane elektroniczne elementy sterujące, kompleksowe chłodzenie i elektroniczne zawieszenie zapewniające najwyższy komfort,
 • w kabinie znajduje się również 10 wygodnie rozmieszczonych punktów ładowania 12 V i USB,
 • system rozrywkowo-informacyjny oferujący doskonałe możliwości komunikacyjne i dźwiękowe, a także w pełni obsługujący Apple CarPlay i Android Auto,
 • Joystick CommandPROTM pozwalający łatwo programować i zapisywać różne ustawienia dla różnych operatorów na ekranie dotykowym, na przykład prędkość taśm transportujących w zespołach żniwnych Draper, wysokość nagarniacza lub składanie ślimaka wyładowczego.

Ile wynosi maksymalny czas sprawności operacyjnej w kombajnach John Deere?

Maksymalny czas sprawności operacyjnej w nowych kombajnach John Deere wynosi 98%, a części są dostarczane w ciągu 24 godzin. Jeśli terminowa naprawa nie jest możliwa, odpowiedni dealer John Deere udostępni kombajn zastępczy podobnej wielkości, aby zapobiec przerwom w pracach żniwnych klienta.

oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: dotrelations.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:29