StoryEditorWiadomości rolnicze

Kubota M6001 Utility - nowy wielozadaniowy ciągnik o mocy do 143 KM

05.02.2022., 17:02h
Kubota wprowadza na rynek nowy wielozadaniowy ciągnik. Ma być zarówno wydajny, jak i łatwy w obsłudze. W jakich gospodarstwach nowy ciągnik japońskiego producenta się sprawdzi?

Nowy ciągnik Kubota - w jakich warunkach się sprawdzi?

Już w ciągu najbliższych kilku miesięcy dostępny powinien być nowy ciągnik, należący do rodziny Kubota M6001 Utility. Rodzina ta wyróżnia się zwrotnością i wygodną konstrukcją. Zastąpiła serię MGX.

Wprowadzając nową gamę, Kubota zamierza uzupełnić obecną serię M6002 o kolejne modele o mniejszej masie.

Ciągnik Kubota M6001 Utility będzie maszyną przystosowaną do wielu zadań. Sprawdzi się zarówno jako główny ciągnik w gospodarstwie, ale także jako drugi traktor do wykonywania lżejszych prac.

Kubota M6001 Utility o mocy od 104 do 143 KM

Nowy model Kubota M6001 Utility dostępny będzie w wersjach o mocy od 104 KM do 143 KM. Klient będzie mógł również wybierać pomiędzy małym a dużym rozstawem osi. Ciągnik ma zapewniać stabilność, komfort, zwrotność i wydajność.

Maszyna napędzana będzie silnikiem z gamy Stage V. Silnik o pojemności 3,8 l znajdzie się w wersji z krótszym rozstawem osi, a silnik o pojemności 6,1 l - w wersji dłuższej. Jak informuje producent: "oba warianty oferują doskonałe połączenie zwrotności i stabilności oraz są dostępne z amortyzacją przedniej osi dla optymalnego komfortu".

Zaletą nowego ciągnika będą także ergonomicznie rozmieszczone elementy sterowania, wielofunkcyjny podłokietnik czy szyberdach zapewniający doskonałą widoczność. Udźwig tylnego podnośnika będzie zwiększony do 6100 kg. Elektrohydrauliczny rewers w połączeniu z przekładnią 8 powershift zapewni maksymalną wydajność i komfort obsługi podczas transportu i prac z ładowaczem czołowym.

W jakich gospodarstwach sprawdzi się nowa linia ciągników Kubota?

Rodzina ciągników Kubota M6001 Utility została zaprojektowana z myślą o dużych gospodarstwach mlecznych i hodowlanych. Sprawdzi się również w gospodarstwach o profilu produkcji roślinnej.

Producent zapewnia, że dzięki jego wielozadaniowości i wygodzie, jaką zapewnia, ciągnik Kubota jest doskonałym wyborem dla wielu rolników.

JJ, ZĆ
fot. Kubota (mat. prasowe)

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 02:22