Michał Spaczyński i Leszek Weremczuk PIGMiURPIGMiUR
StoryEditorPIGMiUR

Leszek Weremczuk został wiceprezesem PIGMiUR. Ma odpowiadać za Agro Show

02.04.2024., 15:30h
21 marca br. w Toruniu odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, podczas którego wybrano nowego Wiceprezesa Zarządu Dyrektora Zarządzającego w PIGMiUR. Kto nim został?

Kto został nowym wiceprezesem w PIGMiUR?

Od 3 lipca 2023 r. pełnił w PIGMiUR funkcję dyrektora da. rozwoju, a teraz zastąpi na stanowisku Michała Spaczyńskiego, który po 19 latach pracy postanowił opuścić Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych i będzie kontynuować karierę gdzie indziej. Nowo powołany wiceprezes będzie na bieżąco zarządzał działaniami Izby poprzez koordynowanie i zarządzanie największymi projektami realizowanymi przez PIGMiUR, czyli np. wystawami Agro Show w Bednarach lub Zielonym AGRO SHOW w Ułężu.

Mowa o Leszku Weremczuku pracującym w branży rolnej od 40 lat. Jak sam uważa, rolnictwo to jego pasja, którą zajmuje się równolegle do ogrodnictwa. Dotychczas był bardzo zaangażowany w pracę na rzecz Izby, a zanim awansował na stanowisko wiceprezesa, piastował funkcję dyrektora ds. rozwoju przez 15 lat zasiadał w Radzie Izby również jako jej wiceprzewodniczący.

Kim jest Leszek Weremczuk?

Leszek Weremczuk ur. 16 lipca 1960 r. w Siedlcach na Mazowszu. Aktualnie mieszka w województwie łódzkim w miejscowości Kutno. W roku 1984 ukończył studia na kierunku ogrodnictwo i rozpoczął pracę jako nauczyciel w Zespole Szkół Rolniczych im Macieja Rataja w Mieczysławowie obok Kutna.

Od roku 1985 pełnił funkcję Inspektora ds. Plantacji Nasiennych w Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego, a już w roku 1997 zyskał zatrudnienie w PPHU Rolmasz Kutno, czyli dawnej Fabryce Maszyn Rolniczych Kraj Kutno, gdzie pracował na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Marketingu i Handlu.

Od roku 1999 pełnił funkcję szefa zespołu handlowego w Agromie Kutno, a w lipcu tego samego roku objął również stanowisko Dyrektora ds. Marketingu i Handlu w firmie Expom Krośniewice.

W roku 2022 objął stanowisko Dyrektora ds. Rozwoju Sieci Dealerskich w Unii Grudziądz, a do stycznia ówczesnego roku pełnił również funkcję koordynatora Grupy Agro, w której założeniu brał udział w 1997 r.

Do jego głównych zainteresowań poza rolnictwem i ogrodnictwem należą: modelarstwo samochodowe, filatelistyka, numizmatyka, motoryzacja. Jest także miłośnikiem zwierząt, a w szczególności psów.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: informacja prasowa PIGMiUR

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:30