StoryEditorciągnik

Nowy ciągnik New Holland T7 Heavy Duty stworzony do rolnictwa 4.0 [FOTO, FILM]

13.10.2021., 14:10h
Marka New Holland Agriculture rozszerzyła swoją flotę o ciągnik T7 Heavy Duty (HD), który idealnie wpisuje się w wizję rolnictwa 4.0., na którego podwalinach stoi sztuczna inteligencja oraz technologia rolnictwa precyzyjnego. Jakimi innowacjami wyróżnia się najnowsza maszyna do New Holland?

Premiera najnowszego narybku New Holland miała miejsce podczas wirtualnej konferencji pt. INTELLIGENT FARMING ALL_WAYS, która już z nazwy wpisuje się w te założenia.

Co wyróżnia nowy ciągnik New Holland T7 HD?

Producent daje gwarancję zwrotności, wygody oraz wszechstronności zastosowań maszyny, które przekładają się na niebywały komfort pracy w każdych warunkach. Model T7 HD uwzględnia w swojej funkcjonalności, nawet najbardziej wymagające oczekiwana klientów, których wysłuchania i spełnienia podjął się New Holland.

Sean Lennon, New Holland Agriculture Vice President Europe, podkreśla, że dzięki zastosowanej w ciągniku zupełnie nowej kabinie Horizon Ultra każdy użytkownik maszyny doceni jej walory oraz dodatkowo otrzyma niepowtarzalne wrażenia płynące z pracy na tej maszynie. To co wpływa na świetną funkcjonalność kabiny, to przestrzeń, komfort pracy, wyciszanie hałasów z zewnątrz oraz jakość wykończenia. Nie mniej ważny jest zastosowany system PLM Intelligence.

System PLM Intelligence jest wartością dodaną, która gwarantuje dostęp do najnowszych rozwiązań inteligentnego rolnictwa, ułatwia podejmowanie decyzji, a ostatecznie zwieksza wydajność produkcyjną.

Traktor New Holland T7 HD zupełnie inny w środku niż poprzednik

Ciągnik T7 HD z zewnątrz za sprawą kompaktowego i stylowego wyglądu może wydawać się taki sam, jak poprzednia seria – wyjaśnia Oscar Baroncelli, New Holland Agriculture Tractors Product Management Leader Global – jednak został on całkowicie przeprojektowany w środku: z poprzednim modelem łączy go zaledwie 2% części! Jest ciągnikiem bardziej skomunikowanym niż kiedykolwiek, stanowi nowy rekord jako najbardziej cichy ciągnik w sektorze, ze swoimi 66 dBA głośności. Wierzymy, że odmieni on doświadczenia naszych Klientów podczas pracy na polu.

Nowy ciągnik New Holland T7 Heavy Duty

Nowoczesna kabina to wyróżnik ciągnika New Holland serii T7

Nowością w zastosowanej kabinie jest jej wydłużenie, aby zachować swobodę pracy w ciągniku oraz zapewnić odpowiednią ilość miejsca dla pasażera.

Dodatkowo w kabinie swoje miejsce mają:

 • 30-litrowy schowek za fotelem do przechowywania rzeczy podręcznych;
 • 12-litrową chłodziarkę;
 • zamykany pokrywą schowek z portem ładowania USB oraz głównym gniazdem zasilania zlokalizowany za fotelem pasażera;
 • otwarte schowki do przechowywania po prawej stronie kabiny;
 • siatkowy schowek w podsufitce;
 • kamery służące do obserwacji terenu dookoła ciągnika.

Model T7 HD zawiera w pakiecie komplet reflektorów roboczych z 24 światłami LED, które gwarantują dobrą widoczność podczas pracy w nocy.

Podłokietnik SideWinder Ultra oraz 12-calowy wyświetlacz IntelliView 12 są kompatybilne z ergonomicznie zaprojektowanym panelem sterowania, który jest wygodny i przyjazny w obsłudze. Możliwa jest personalizacja ustawień.

Fotele Auto Comfort są wyposażone w boczne zawieszenie oraz układ klimatyzacji, który odprowadzi wilgoć w gorące lub rozgrzeje w chłodniejsze dni.

Z łatwością można połączyć swojego smartfona z ekranem znajdującym się w ciągniku i obsługiwać za pomocą przycisku na podłokietniku.

Nowością są:

 • zlokalizowany na środku kierownicy dodatkowy wyświetlacz CentreView, który zapewnia szerokie pole widzenia;
 • automatyczna klimatyzacja strefowa idealna na każdą porę roku i aż o 35 proc. bardziej wydajna niż stosowane do tej pory;

Technologia PLM Intelligence ułatwia prowadzenie rolnictwa 4.0

Zastosowana w ciągniku T7 HD najnowszej technologia PLM Intelligence to krok naprzód w realizacji strategii New Holland w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Krótko mówiąc: ułatwia przejście z tradycyjnego na nowoczesny model rolnictwa. Swoją cegiełkę dokłada do tego system Precision and Interconnected Farming, który służy w planowaniu z wyprzedzeniem wszelkich potrzebnych operacji, przy jednoczesnym wykorzystaniem maksymalnych możliwości funkcjonalnych ciągnika.

Nowatorski system PLM Intelligence będzie stosowany we wszystkich najnowszych maszynach od New Holland,co ułatwi integrację zgromadzonych danych i ich pozyskiwanie, interpretacje oraz zarządzanie nimi.

Każdy klient będzie miał możliwość użytkowania aplikacji MyNewHolland, dzięki której:

 • zarejestruje swoją maszynę,
 • wyszuka informacje techniczne na jej temat,
 • uzyska dostęp do portalu MyPLMConnect oraz możliwość zarządzania swoją flotą czy danymi gospodarstwa.

Nowy ciągnik New Holland T7 Heavy Duty

System MyPLMConnect pozyskuje dane w czasie rzeczywistym z poszczególnych maszyn pracujących na polu, a następnie je analizuje i pozwala podejmować świadome decyzje.

Kolejny rozwiązaniem jest nowy odbiornik PLM Cygnus, stanowiący jądro udoskonalonego układu automatycznego, mający:

 • dostarczać rzetelnych informacji o położeniu,
 • zapewniać kompensację zmian ukształtowania terenu,
 • pomagać w szybkim ustaleniu linii prowadzenia,
 • umożliwiać dokładne i niezawodne prowadzenie,
 • wspierać korektę danych pozyskiwanych przez satelity New Holland, także w bardzo dokładnej technologii RTK (precyzyjnych pomiarów przy użyciu nawigacji satelitarnej) za pomocą sieci PLM RTK oraz Internetu.

Nowy ciągnik New Holland T7 Heavy Duty

Rolnictwo precyzyjne jeszcze łatwiejsze

Carlo Lambro, New Holland Brand President, podkreśla, że innowacje mają za zadnie m.in. umożliwić zintegrowanie standardowych prac polowych z usługami cyfrowymi, których rozwój będzie postępował cały czas naprzód.

Nowe rozwiązania pozwolą także na optymalizację uzyskiwanych plonów i poniesionych kosztów oraz zminimalizowanie przestojów w trakcie pracy. Dzięki komunikacji maszyny z dealerem możliwy jest jej monitoring, zdalna diagnostyka (New Holland Remote Assistance) oraz pomoc w razie problemów (funkcja IntelliView Connect) czy błędów (system New Holland Control Room).


Zobacz jakie są możliwości modelu T7 HD w filmie od New Holland:

Oprac. Natalia Marciniak-Musiał

Na podstawie notatki prasowej New Holland

Zdjęcia: New Holland

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 07:49