StoryEditorPrzyczepy rolnicze

Pronar, Metal-Fach i Metaltech – takie przyczepy najczęściej kupują polscy rolnicy

06.12.2018., 13:12h
W lipcu w pełni sezonu żniwnego rolnicy kupili i zarejestrowali 762 nowe przyczepy rolnicze. Tak wysokiej sprzedaży nie notowano od co najmniej roku. Gdy jednak zliczyli swoje plony, które m.in. na skutek suszy były znacznie niższe niż w latach poprzednich, zaczęli ograniczać zakupy do niezbędnego minimum, czego efektem były wysokie spadki rejestracji w sierpniu i we wrześniu. Po tych dwóch słabszych miesiącach, październik przyniósł ożywienie rynku. W odpowiedzi na prośbę Czytelników, w tym tygodniu przedstawiamy szczegółową analizę rejestracji nowych i używanych przyczep rolniczych z ostatnich miesięcy.

Jak wygląda rynek przyczep rolniczych w 2018 roku?

Na razie jest dobrze, bo w tym roku rynek nowych przyczep dla rolników urósł o blisko 8 procent. Rok temu koniec października zamykał się sprzedażą na poziomie 4032 przyczep. Teraz jest o 311 sztuk więcej. Istotne jest to, że gospodarze inwestują w przyczepy o różnych ładownościach, co sprzyja rozwojowi oferty producentów. Ale czołówka wciąż jest niezmienna. Zestawienia każdego miesiąca otwierał Pronar, który zagarnął dla siebie blisko połowę rynku. Wiceliderem jest Metal-Fach, który jednak z każdym tygodniem i miesiącem traci swoje udziały. Utrzymuje je natomiast Metaltech, który wciąż stoi na trzecim miejscu podium. Ale konkurencja nie śpi i tuż za nim robi się coraz tłoczniej. Pretendentem do zajęcia trzeciego miejsca jest m.in. Wielton, który w tym roku sprzedał o 22 proc. przyczep więcej i który traci do Metaltechu tylko 13 przyczep.

Sprzedaż przyczep rolniczych w lipcu 2018 r.

To był najlepszy tegoroczny miesiąc sprzedaży przyczep rolniczych. Liczba 762 rejestracji była aż o blisko 220 sztuk wyższa od miesiąca poprzedzającego, ale też i o 68 sztuk niższa od wyniku z lipca ...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. wrzesień 2023 05:08