StoryEditorWiadomości z branży

Agro-Rami otwiera Centrum Rolnictwa Precyzyjnego

11.03.2023., 14:03h
Firma Agro-Rami zapowiada, że chce się stać ekspertem ds. rolnictwa precyzyjnego. W tym celu w marcu br. oficjalnie otworzy we Wrześni obiekt, w którym znajdzie się Centrum Rolnictwa Precyzyjnego.

Jaką działalność prowadzi obecnie Agro-Rami?

Naszą działalność opieramy na trzech filarach. Najważniejsza, bo stanowiąca ponad 50% przychodów jest sprzedaż hurtowa części. W Kościelnej Wsi w powiecie pleszewskim mamy zlokalizowany magazyn. Jest to miejsce przechowywania części do maszyn polskich, jak i tych produkowanych przez koncerny zachodnie – mówił Tomasz Polak, dyrektor handlowy w firmie Agro-Rami.

Jako kolejne filary działalności dyrektor wymienił import rolniczych i przemysłowych opon marki BKT, których Agro-Rami jest wyłącznym reprezentantem. Są one sprowadzane do naszego kraju, ale także wysyłane do państw ościennych, a nawet do Chorwacji i Serbii. Najmłodszy segment działalności stanowi oferta maszyn rolniczych. Agro-Rami dystrybuuje ciągniki Steyr, sprzęt marki Case IH oraz maszyny Strautmann, Pronar, Krukowiak, Agro-Masz, Kverneland i Zasław. Na tym nie koniec, bo prowadzi właśnie rozmowy z producentem małych przegubowych ładowarek, których ma zostać dystrybutorem. Równomiernie z rozwojem działu sprzedaży rozwijany jest segment odpowiedzialny w firmie za obsługę posprzedażową.

Agro-Rami inwestuje w sektor rolnictwa precyzyjnego

Struktury handlowe są w naszych obiektach mniejsze i skromniejsze w porównaniu z infrastrukturą serwisową. Jednak co roku właściciele firmy inwestują w nie pokaźne środki. Prowadzimy także rozbudowę naszych zasobów tak, aby zrealizować wymogi naszego partnera – koncernu CNH Industrial. Z sukcesami inwestujemy w sektor rolnictwa precyzyjnego. W zeszłym roku spośród wszystkich dilerów marki Case IH zostaliśmy najlepszym sprzedawcą w kategorii elementów rolnictwa precyzyjnego – mówił dyrektor handlowy Agro-Rami.

  • Tomasz Polak dyrektor handlowy Agro - Rami

Dzięki Akademii Agro-Rami rosną nowe pokolenia wyszkolonych pracowników

Firma stawia na edukację. W marcu uruchamia "Akademię Agro-Rami" jako kontynuację programu współpracy ze szkołami rolniczymi.

Kilka lat temu zastanawialiśmy się, dlaczego nie przychodzą do nas pracować nowi pracownicy. Uznaliśmy, że musimy zacząć ich szukać, ale także edukować i przekazywać wiedzę tak, aby chcieli do nas przyjść. To dlatego współpracujemy ze szkołami rolniczymi. Nasi pracownicy to ich absolwenci, którzy najczęściej wywodzą się z produkcyjnych gospodarstw rolnych – mówił Tomasz Polak.

W połowie lutego Agro - Rami zorganizowało w Węgierkach dla swoich klientów doroczne spotkanie branżowe RED CARPET 2023. Trzy godziny wcześniej odbyła się konferencja prasowa.

  • W połowie lutego Agro - Rami zorganizowało w Węgierkach dla swoich klientów doroczne spotkanie branżowe RED CARPET 2023. Trzy godziny wcześniej odbyła się konferencja prasowa.

Agro-Rami zapewnia, że stawia na szkolenia produktowe, ale przede wszystkim na rozwój umiejętności interpersonalnych. W 2023 r. zamierza podwyższyć status pracowników. Doradcy handlowi będą pełnić rolę ekspertów. Firma chwali się, że ma najwyższą skuteczność w Wielkopolsce pod względem wydajności pracy działu sprzedaży w segmencie ciągników rolniczych. Jest także najlepsza w sieci Case IH w sprzedaży kombajnów zbożowych, pras zbierających i ładowarek teleskopowych. Zajmuje również pierwsze miejsce pod względem sprzedaży części zamiennych dla maszyn marki Case IH.

W przypadku ciągników Case IH średnio każdy z naszych handlowców sprzedaje rocznie po około 20 ciągników. To bardzo dobry wynik i duża skuteczność. Jeszcze kilka lat temu mało kto kojarzył markę Case IH z ładowarkami teleskopowymi. Po wprowadzeniu ich do oferty zostały świetnie przyjęte przez naszych klientów. Dzięki temu staliśmy się najlepszym sprzedawcą tego typu maszyn nie tylko w kraju, ale całej Europie – zapewniał Tomasz Polak.

Podczas spotkania z rolnikami omawiane był między innymi nowości maszynowe znajdujące się w ofercie Agro-Rami.

  • Podczas spotkania z rolnikami omawiane był między innymi nowości maszynowe znajdujące się w ofercie Agro-Rami.

Tomasz Ślęzak
Zdjęcia: Tomasz Ślęzak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. maj 2024 22:35