StoryEditorTargi

Targi Agrotech Kilece 2022 - zobacz super ciągniki i maszyny rolnicze [FOTO]

18.03.2022., 12:03h
Trwają Targi Techniki Rolniczej Agrotech Kielce. Rolnicy mogą zobaczyć wiele super ciągników i maszyn rolniczych, w tym ładowarki, kombajny zbożowe. Ciekawie wygląda zestawienie nowoczesnego ciągnika z napędem hybrydowym z 75-letnim zabytkowym traktorem.

Jakie maszyny rolnicze można zobaczyć podczas targów Agrotech 2022?

W niedzielę 20 marca 2022 zakończą się XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. W halach Targów Kielce można zobaczyć maszyny od polskich i zagranicznych producentów, w tym m.in.:

  • ciągniki,
  • kombajny zbożowe,
  • ładowarki rolnicze,
  • wozy paszowe,
  • siewniki,
  • opryskiwacze,
  • brony talerzowych,
  • rozrzutniki obornika,
  • przyczepy rolnicze.

Dopełnieniem oferty są także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu.

- Rolnicy chętnie przyjeżdżają na targi Agrotech, ponieważ to wydarzenie kompleksowe. Patrzymy na pracę rolników w sposób holistyczny, proponując rozwiązania zarówno dla małych jak i dużych gospodarstw – podkreśla dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Daleko od rekordu frekwencji Agrotechu sprzed Covidu?

Co prawda na podsumowanie Agrotechu z 2022 roku jeszcze przyjdzie czas, ale wiele wskazuje, że nie będzie on tak rekordowy jak targi zorganizowane w 2019 roku, w których wzięło udział 750 firm z 25 państw, a cała ekspozycja zajęła powierzchnię 66 tysięcy metrów kwadratowych.

– Trudno będzie nam powtórzyć wynik sprzed pandemii Covid-19, ale możemy z całą pewnością powiedzieć: najlepsi będą z nami! – zapowiada dyrektor projektu targów Agrotech, Grzegorz Figarski.

Steyr świętuje 75-lecie z ciągnikiem koncepcyjnym

Jednym z wydarzeń Agroetchu Kielce jest 75 lat marki Steyr. Z tej okazji firma przywiozła do Kielce nowoczesny traktor Konzept, wyposażony w modułowy hybrydowy napęd elektryczny, złożony z silnika spalinowego, generatora i kilku silników elektrycznych. Dealer marki zapewnia, że pojazd jest nie tylko kompaktowy i gwarantuje operatorowi świetną widoczność, ale przy tym jest także wydajny w polu i na drodze. 

- Ten ciągnik koncepcyjny zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w kraju. Będzie to niesamowita gratka dla fanów agrotechniki, ale i nie jedyna przygotowywana przez markę na jubileusz - mówi Mariusz Kisiel, właściciel firmy Kisiel, dealer ciągników marek Case IH i Steyr.

Fendt i New Holland kuszą kombajnami

Warto także zobaczyć na wystawie kombajny, w tym Fendta i New Hollanda.

Uwagę widzów na pewno przyciąga także wystawa Agrihandlera, w tym ładowarki teleskopowe.

Fanów techniki na pewno ucieszą także największe ciągniki takich marek jak Case IH, Deutz-Fahr, New Holland, Zetor, Landini czy Fendt.

Odwiedź stoisko Tygodnika Poradnika Rolniczego

Tygodnik Poradnik Rolniczy także jest na Targach Agrotech Kielce! Zapraszamy na nasze stoisko, znajdziesz nas na stoiskach E-28 i I-50. Dla odwiedzających, jak zwykle miłe niespodzianki!

Paweł Mikos
Fot. Facebook.com/Targi Kielce, ARiMR oddział świętokrzyski, AMG Sp z o.o.. Panorama Expo

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 08:04