StoryEditorPaszowozy

TMR na dwa paszowozy Kuhn - jak to działa?

02.08.2019., 15:08h
Jeden paszowóz stacjonarny, napędzany elektrycznie tylko miesza paszę podaną automatycznie z zasobników czy silosów, drugi, podczepiony do ciągnika ma za zadanie rozwieźć gotową dawkę po oborze – tak w wielkim skrócie wygląda automatyczny system sporządzania TMR-u opracowany przez firmę Kuhn przy współpracy z norweską firmą TKS. 

Rozwiązanie ma być wprowadzane w naszym kraju, a dokładnie omówiono je w lipcu br. podczas międzynarodowej konferencji, która odbyła się w okolicach Saverne, w gospodarstwie rolnym należącym do francuskiego producenta.

W gospodarstwie hodowlanym czasu zawsze brakuje, a dzięki temu automatycznemu systemowi rolnik może wykonywać inne zadania, gdy sporządzany jest TMR. Bo elektryczny wóz paszowy który może mieć pojemność od 4 do 45 m3, sam pobiera komponenty paszy z zasobników, silosów i miesza je wedle ustawień. Do zadań hodowcy pozostaje jedynie rozwiezienie gotowego TMR-u po oborze, bo przeładunek dawki do drugiego paszowozu również realizowany jest automatycznie – mówi Artur Szymczak, dyrektor zarządzający polskim oddziałem firmy Kuhn. 


Napędzany elektrycznie stacjonarny wóz paszowy Centramix

 

System można dowolnie konfigurować. 

Można dobrać odpowiednią ilość zasobników na pasze objętościowe i silosów na pasze treściwe. Można też zamontować różnej długości taśmy transportujące komponenty i gotową paszę, a paszowóz rozwożący TMR może zastąpić robot. Istotne jest to, że bez względu na zastosowany sposób podawania dawki na stole pasz...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. wrzesień 2023 15:33