StoryEditorPaszowozy

Trójkołowy paszowóz – idealny do pracy w ciasnych oborach

08.03.2019., 14:03h
Paszowóz Sgariboldi Koala 4,5 MD-S może manewrować niemalże w miejscu, co ułatwia poruszanie w bardzo ciasnych pomieszczeniach. Na dodatek ma on szerokość zaledwie 1-5 metra, co sprawia, że sprawdzi się nawet w starszych oborach. Jednorazowo można do niego załadować niemalże 1,5 tony paszy. 

Paszowóz Sgariboldi Koala 4,5 MD-S – niewielkie rozmiary, dość duża pojemność

Starsze obory ze stropem użytkowym nie są już przeszkodą przy wprowadzaniu żywienia metodą TMR. 

W takich budynkach można bowiem zadawać dawkę na przykład dwuślimakowym paszowozem Sgariboldi Koala 4,5 MD-S, który mierzy tylko 1,85 m wysokości i ma zaledwie półtora metra szerokości.
Ta maszyna została zaprezentowana po raz pierwszy polskim rolnikom w dniach 9–10 lutego br. podczas wystawy Mazurskie Agro Show w Ostródzie.

Paszowóz do poruszania się w ciasnych oborach i do obsługi stada do 25 krów dojnych

– Ten wóz ma nietypową budowę, bo choć jego układ jezdny oparty jest na czterech kołach, to dwa są ze sobą zintegrowane. Dzięki temu można nim manewrować niemalże w miejscu. To ułatwia poruszanie się w bardzo ciasnych pomieszczeniach, a właśnie do takich budynków jest przeznaczony ten sprzęt – mówi Paweł Kaczmarek, właściciel firmy Agro Partner, która jest dystrybutorem na Polskę wozów paszowych Sgariboldi. 

– Jego zbiornik ma 4,5 m3pojemności. Można do niego załadować na raz prawie półtorej tony paszy. To sprawia, że jest zdolny wykarmić 2...

Pozostało 61% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. kwiecień 2024 21:55