Zbigniew GryglasKrzysztof Wróblewski
StoryEditorEnergia w mleczarstwie

Biogazownie najlepszym źródłem tańszej energii w polskich gospodarstwach

20.10.2023., 15:00h
Ze Zbigniewem Gryglasem – działaczem gospodarczym i politykiem – rozmawia Krzysztof Wróblewski. Zbigniew Gryglas był posłem na Sejm VIII kadencji – członkiem Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, a w latach 2019–2021 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie są największe benefity posiadania biogazowni w gospodarstwie?
  • Pod jakim warynkiem polskie produkty mleczarskie mogłyby zwiększyć swoje znaczenie na chińskim rynku?
  • Jak obecnie wyglądają perspektywy handlu z Koreą Południową?

Nasza rozmowa toczy się podczas słynnego Seminarium profesora Janusza Budnego, które jest od wielu lat organizowane przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne „Energia i środowisko w mleczarstwie”. W tym roku Seminarium odbywa się w Lidzbarku Warmińskim, w Zamku Biskupów Warmińskich. Co pana łączy z polskim mleczarstwem i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie?

Jestem absolwentem tej renomowanej uczelni. W swoim oficjalnym wystąpieniu, które wygłosiłem w obecności szacownego grona profesorów, w tym profesora Jerzego Przyborowskiego – rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – podkreśliłem wybitną rolę tej uczelni w przemianach polskiego rolnictwa. Jej duży wkład w polską naukę, jej olbrzymi dorobek w kształtowaniu kompetentnych kadr praktyków, którzy obecnie odgrywają czołową rolę w gospodarce żywnościowej naszego kraju, w tym w sektorze mleczarskim. Wszak polskie mleczarstwo, któr...

Pozostało 84% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. luty 2024 00:42