Przez wiele lat Wojciech Woźniak dostarczał mleko do OSM Końskie, a teraz jest dostawcą Grupy Polmlek i jest zadowolony z tego faktu, gdyż otrzymuje nie tylko satysfakcjonującą cenę za surowiecAndrzej Rutkowski
StoryEditorReportaż z gospodarstwa

Rolnik ma 3 profesje, a wydajność od krów to 9,5 tys. kg mleka

23.05.2024., 14:00h
Od 20 lat produkuje mleko. Pomimo że dodatkowo ma jeszcze dwie prace poza gospodarstwem, to cały czas rozwija hodowlę bydła, a od marca br. Wojciech Woźniak rozpoczął prowadzenie oceny użytkowości mlecznej.

Z artykułu dowiesz się:

Producent mleka trzech profesji

Tak naprawdę jeszcze trudno powiedzieć, jaką mamy wydajność, bo odbył się tylko jeden udój próbny, ale patrząc na sprzedaż do mleczarni i ilość krów, to wydajność jest całkiem niezła, w okolicy 9,5 tys. kg mleka – powiedział Wojciech Woźniak, który jest nie tylko rolnikiem, ale również pracuje w zakładzie pogrzebowym oraz rozwozi butle z gazem.

Jak pan Wojciech to robi, że nie brakuje mu dnia na te wszystkie zajęcia?

Wstaję bardzo rano o 4:00, tak aby do 8:00 stado było wydojone i nakarmione, a ja gotowy do kolejnej pracy już poza gospodarstwem. Swoje obowiązki przeważnie kończę późnym wieczorem – powiedział Wojciech Woźniak, a następnie podkreślił, że jest kilkuzawodowcem, bo ma czas i chęci, ale nie z przymusu.

Pozostało 82% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 14:02