– Na początku podajemy cielętom pełne mleko, a po dwóch tygodniach przechodzimy na pomarańczowy preparat, który właśnie jest polecany dla cieląt od drugiego tygodnia życia i przejście to odbywa się w sposób bezproblemowy – stwierdził hodowca.Andrzej Rutkowski
StoryEditorReportaż z gospodarstwa

W tym gospodarstwie pomarańczowy preparat mlekozastępczy Polmleku sprawdził się najlepiej

11.05.2024., 14:15h
Kolejni hodowcy decydują się na odchów cieląt przy wykorzystaniu preparatów mlekozastępczych, jakie powstają w jednym z zakładów Polmleku, a dokładnie w Lidzbarku Warmińskim. Zbigniew Staniszewski podkreśla, że jakość preparatów jest wysoka, gdyż powstają w dużej mierze z pełnego mleka.

Z artykułu dowiesz się:

Pięć różnych preparatów mlekozastępczych Polmleku, na pięć różnych okresów odchowu

Bardzo dobrze, że Polmlek wyszedł z ofertą sprzedaży preparatów mlekozastępczych, bo ta forma współpracy jest bardzo korzystna. Przede wszystkim preparaty mają bardzo dobry skład, gdyż zawierają dużo składników pochodzących z pełnego mleka. Mleka, które jest z naszych gospodarstw. Na tym właśnie polega siła tych preparatów. Ponadto preparaty te mają korzystną cenę, no i forma dostawy jest bardzo wygodna, ponieważ w ilości do 200 kg preparaty przywozi kierowca, który odbiera od nas mleko, a odbiór jest co 2 dni. Preparat ma ładny zapach, charakteryzuje się dobrą rozpuszczalnością, a cielęta nie mają biegunek – powiedział Zbigniew Staniszewski.

Pozostało 85% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. grudzień 2024 00:22