StoryEditorWiadomości

Hodowcy bydła z Mazowsza proszą o pomoc w odbudowie ringu na wystawę krów

26.06.2019., 19:06h
W nocy z czwartku na piątek (z 13 na 14 czerwca) – tuż przed jubileuszowymi XX Mazowieckimi Dniami Rolnictwa i Mazowiecką Wystawą Zwierząt Hodowlanych organizowanymi na terenie MODR Poświętne w Płońsku, przeszła gwałtowna burza.

Ogromne straty po nawałnicy

Silna wichura dała się organizatorom mocno we znaki. Po kilku dniach przygotowań związanych m.in. z rozstawieniem namiotów wystawienniczych czy zadaszeniem ringu, na którym odbywać się miała wycena bydła mlecznego, w ciągu kilku chwil nawałnica poczyniła ogromne straty.

Potrzebna pomoc w remoncie zniszczonego ringu

Zadaszenie ringu wykorzystujemy od 10 lat, przetrwało ono niejedną burzę czy silne podmuchy wiatru, tym razem nawałnica musiała mieć wyjątkową siłę skoro go zniszczyła. Uszkodzeniu uległa konstrukcja stalowa, która w wielu miejscach została mocno pogięta oraz dach, który w kilku miejscach został podarty. Za pośrednictwem „Tygodnika Poradnika Rolniczego” w imieniu Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka chciałbym się zwrócić o pomoc. Prośbę swoją kieruję m.in. do spółdzielni mleczarskich, firm paszowych, wszelkich organizacji związanych z rolnictwem, o pomoc finansową. Liczy się każda, nawet najmniejsza wpłata, ponieważ sami nie damy rady wyremontować naszego ringu.

  • Waldemar Plantowski
– Przypomnę, że utrzymujemy się głównie ze składek naszych członków. Nie myślimy o zakupie nowego ringu, przypuszczam, że koszt nowego to ok. 100 tys. zł, dlatego chcemy wyremontować obecnie posiadany. Znaleźliśmy już firmę, która podejmie się jego naprawy, prostowania, wycinania najbardziej zniszczonych fragmentów i wspawania nowych. Liczymy, że uda się go przywrócić do życia przed kolejną wystawą zwierząt, która odbędzie się 6 września w Siedlcach. Zadaszenie ringu jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ chroni zwierzęta przed słońcem oraz deszczem. Chcemy zapewniać prezentowanym zwierzętom jak najlepsze warunki. Konkursowa ocena odbyła się pod chmurką. Z góry dziękujemy za każdą wpłatę, każda złotówka się liczy i zapewniam, że zostanie wydana na naprawę naszego ringu i rozliczona – mówi Waldemar Plantowski – prezes zarządu MZHBiPM. 

Wpłat prosimy dokonywać na konto:

PBS Bank Oddział w Pruszkowie
38 8931 0003 0731 8317 2000 0001

Ireneusz Oleszczyński
fot. Ireneusz Oleszczyński (x2)
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
07. czerwiec 2023 14:37