StoryEditorDobry hodowca

Mając następców można inwestować w mleczne gospodarstwo

23.07.2021., 15:07h
Rodzina Sulkowskich rozwija mleczne gospodarstwo od pokoleń. Milowy krok na przód miał jednak miejsce dwa lata temu, kiedy to rozpoczęto użytkowanie nowoczesnej obory. Motywacją jej powstania było kolejne pokolenie, które w niedługim czasie przejmie mleczne tradycje gospodarstwa.

Rolnicy chcą zapewnić jak najlepszy start swoim następcom

Pomimo że Barbara i Henryk Sulkowscy są jeszcze oficjalnymi właścicielami gospodarstwa, to od niedawna wszelkie realizowane inwestycje mają jeden cel – zapewnić jak najlepszy start dla pracującego wspólnie z rodzicami syna Mariusza i jego żony Anny. Od 2019 roku rodzina Sulkowskich może cieszyć się z nowej, przestronnej wolnostanowiskowej obory. I cieszy się ogromnie, co niejednokrotnie słyszeliśmy podczas naszej wizyty w gospodarstwie. Trudno zresztą się dziwić, kiedy to uwięziowa obora z przewodówką zamieniona została na komfortowy dla zwierząt i wygodny dla gospodarzy nowoczesny obiekt inwentarski z halą udojową.

Przez lata 30 krów utrzymywaliśmy w budynku, w którym większość prac musieliśmy wykonywać ręcznie i który nie dawał już żadnej możliwości rozwoju. Jakże jesteśmy dziś szczęśliwi, że udało nam się wybudować nową oborę. To była jedna z naszych najlepszych inwestycji i nawet fakt, że obiekt oddalony jest od siedliska o około 400 metrów, nie stanowi dla nas żadnego utrudnienia – tłumaczyła Barbara Sulkowska.

Stawiając na ruszta nie trzeba obawiać ...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. grudzień 2023 09:21