Uczestnicy spotkaniaJózef Nuckowski
StoryEditorPolska hodowla bydła mlecznego

MZHBiPM będzie dochodzić swoich praw w sądzie

23.03.2024., 10:00h
– Wyrzucenie naszego związku ze struktur Federacji zaskarżyliśmy składając pozew sądowy w tej sprawie, gdzie będziemy dochodzić swoich praw – mówi Waldemar Plantowski, prezes MZHBiPM. Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka

28 lutego br. w Chodowie koło Siedlec, odbyło się doroczne spotkanie członków siedlecko-łosickiego koła Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Podobnie, jak w opisywanym poprzednim spotkaniu hodowców koła mławskiego, również w Chodowie nie uczestniczyli pracownicy PFHBiPM oraz nie omawiano wyników oceny użytkowości mlecznej za poprzedni rok.

Doroczne spotkanie hodowców siedlecko-łosickiego koła

Spotkanie w Chodowie otworzył prezes koła siedlecko-łosickiego Dariusz Kołtuniak, który przywitał zaproszonych gości, wśród których byli: Przemysław Trochimiuk i Adam Góral z firmy De Heus, Jakub Krasuski, Artur Siwek i Karol Świątek z Wielkopolskiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, Marlena Gregorczyk i Michał Karcz z firmy Josera Polska, Damian Wakuła – dyrektor BNP Paribas z pracownikami, Grzegorz Kuta z firmy Farmutil HS. Ponadto firmę Ruminta reprezentowali Wojciech Liszka i Michał Brodacki, a firmę Fricke Maszyny Rolnicze reprezentował Gabriel Solka.

Czytaj więcej: Spotkanie mławskiego koła w innej niż zwykle odsłonie

Podczas prezentacji ofert poszczególnych firm, Adam Góral z firmy De Heus opowiedział o zasadach żywienia krów zasuszonych.

Jest to bardzo ważny okres w żywieniu krów, który ma ogromny wpływ na żywotność i produkcyjność krów oraz na ekonomikę produkcji mleka – powiedział Adam Góral.

image
Uczestnicy spotkania
FOTO: Józef Nuckowski

Waldemar Plantowki: Mazowiecki Związek Hodowców będzie dochodzić swoich praw w sądzie

W spotkaniu w Chodowie uczestniczył Waldemar Plantowski – prezes MZHBiPM, który przedstawił sytuację mazowieckiego związku po wykluczeniu go ze struktur Polskiej Federacji i relacjach pomiędzy tymi organizacjami. Prezes powiedział także o korzyściach, z których mogą skorzystać członkowie MZHBiPM.

Wyrzucenie naszego związku ze struktur Federacji zaskarżyliśmy składając pozew sądowy w tej sprawie, gdzie będziemy dochodzić swoich praw – powiedział Waldemar Plantowski.

Spotkanie zostało zorganizowane przez zarząd MZHBiPM i siedlecko-łosickie koło hodowców przy wsparciu sponsorów takich jak: De Heus, Wielkopolskie Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt, Josera Polska, BNP Paribas, Farmutil HS, Ruminta oraz Fricke Maszyny Rolnicze.

image
Co dalej z Polską Federacją?

Głos młodego pokolenia hodowców: czy ktoś ma 15, 50 czy 500 krów zasługuje na równy szacunek

Józef Nuckowski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 13:44