Mlekovita, mleko, produkcja mlekaJustyna Czupryniak/Canva,WH
StoryEditorMleko

Mlekovita pobiła rekord. Przerobiła już 2,15 mld litrów mleka

22.11.2023., 12:00h
Mlekovita z nowym rekordem przerobu mleka w roku 2023. Mleczarnia od wielu lat stawia na rozwój i nie boi się inwestycji, dzięki czemu jej pozycja na rynku wzrasta. Jaki jest przepis na sukces zakładu?

Innowacje w mleczarni Mlekovita

Mlekovita jest jedną z najbardziej popularnych mleczarni w Polsce. Swoją pozycję na rynku zawdzięcza uporowi i systematycznemu podnoszeniu jakości produktów, które sprzedaje. Jak podkreśla prezes zarządu Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński, to dzięki inwestycjom w innowacje techniczne, technologiczne oraz bazę produktową i surowcową możliwe jest bicie kolejnych rekordów. Ponadto zarząd skupia się na konsolidowaniu sprzedaży i aktualnie liczy już 25 zakładów produkcyjnych. Powyższe działania są niezbędne do osiągnięcia pozycji lidera.

– Obecna trudna sytuacja na rynku mleczarskim oraz systematycznie dokonująca się koncentracja produkcji i przetwórstwa sprawiają, że sektor mleczarski potrzebuje transformacji bardziej niż kiedykolwiek. Jednym z niezbędnych w dzisiejszych czasach kroków jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta przeprowadzona w 2023 r. przez Mlekovitę pozwala na dalsze niezakłócone funkcjonowanie nowo włączonych w struktury naszej Grupy zakładów w Czarnkowie, Chodzieży i Miechowie-Charsznicy, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka – mówi Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA Dariusz Sapiński.

Ile wyniósł rekord przerobu mleka w Mlekovicie w roku 2023?

Jak poinformowała mleczarnia Mlekovita, w pierwszych 10 miesiącach 2023 r. zostało przerobione 2 mld 142 mln l mleka, co przekłada się na 109,4% dynamiki w stosunku do tego samego okresu 2022 i kolejny rekord w 95-letniej historii firmy. Jak się okazuje, przerobieniu zostało również poddane 800 mln l serwatki.

Sukces rolników, Mlekovity i kadry menadżerskiej

Proces produkcji w mleczarni Mlekovita utrzymujący się na bardzo wysokim poziomie nie byłby możliwy, gdyby nie zaangażowanie w niego wielu osób. Jak przyznaje Mlekovita, wszystko zaczyna się u rolników, którzy są odpowiedzialni za produkcję surowca, następnie mleko trafia na produkcję, gdzie powstają produkty markowe najwyższej jakość. Ostateczne to kadra menadżerska odpowiada za dopilnowanie kwestii sprzedażowych. Mleczarnia ma w swojej ofercie 1 600 markowych wyrobów. Tylko w roku 2023 lista została poszerzona o 42 nowości takie jak:

  • mleczne desery Wypasione,
  • batoniki twarogowe Wypasione,
  • maślanki Polskie,
  • wysokobiałkowe skyry,
  • serek wiejski,
  • ser w plastrach linii Super Body Active,
  • produkty roślinne Vegevita.

image
Rynek mleka

Ceny mleka w proszku i masła w dół. GDT na minusie

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: mlekovita.com.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 09:24