StoryEditorWiadomości z branży

SM Mlekovita wspiera medyków i potrzebujących

20.06.2020., 15:06h
Mlekovita w okresie pandemii wspiera najbardziej potrzebujących – w tym lokalne otoczenie. Firma m.in. dofinansowała zakup karetki dla Pogotowia Ratunkowego w Wysokiem Mazowieckiem, przekazała środki ochrony osobistej (maseczki i przyłbice) Wojewódzkiemu Szpitalowi Zespolonemu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Białymstoku, a także przekazała produkty z przeznaczeniem dla korzystających z Banków Żywności czy Caritas Polska.

Mlekovita dokłada swoją cegiełkę w walce z koronawirusem

Wsparcie udzielone przez MLEKOVITĘ pomoże placówkom medycznym oraz potrzebującym w skuteczniejszej i bezpieczniejszej walce z COVID-19.

Jako lider polskiej branży mleczarskiej, mimo trudnej sytuacji, nie zwalniamy tempa i skupiamy się na realizacji zamówień. Koncentrując się na utrzymaniu naszego biznesu i wsparciu polskiej gospodarki, jednocześnie czujemy potrzebę dołożenia swojej cegiełki do walki z COVID-19. Dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć pracujące na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem oddziały ratunkowe w najbliższym otoczeniu naszej firmy – podkreśla Dariusz Sapiński, Prezes Zarządu Grupy MLEKOVITA.

Działania Mlekovity wyróżnione przez prezydenta Andrzeja Dudę

Z myślą o najbardziej potrzebujących MLEKOVITA od lat wspiera nie tylko najbliższe lokalne otoczenie. Firma regularnie przekazuje wsparcie rzeczowe w postaci produktów mleczarskich (oraz innych dostępnych materiałów, np. technicznych) organizacjom pożytku publicznego. W okresie walki z pandemią zarówno takie placówki, jak Banki Żywności czy oddziały Caritas Polska, jak i bardziej lokalne, np. Stowarzyszenie „Bliżej Ciebie” w Wysokiem Mazowieckiem czy kaliski Bank Chleba, również mogły liczyć na dodatkowe wsparcie MLEKOVITY. Ponadto już w marcu firma rozpoczęła realizację projektu dostaw bezpośrednich do domów osób objętych kwarantanną, aby nikomu nie zabrakło produktów mlecznych, które są niezwykle ważnym elementem codziennej diety.

Takie działania, prowadzone są przez MLEKOVITĘ nie tylko podczas trudnego dla całego społeczeństwa czasu, ale regularnie od lat, co wielokrotnie było już doceniane, m.in. przez prezydenta Andrzeja Dudę, który przyznał firmie Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii „Odpowiedzialny biznes”.

Zdjęcie: Mlekovita
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. kwiecień 2024 03:08