StoryEditorCielęta

Sprayfo OsmoFit - nawadnia i łagodzi zaburzenia trawienne u cieląt

02.12.2020., 08:12h
W ofercie firmy Trouw Nutrition pojawił się innowacyjny produkt – Sprayfo OsmoFit, który nawadnia cielęta i jednocześnie łagodzi skutki zaburzeń pokarmowych.

Sprayfo OsmoFit  – nie tylko nawadnia cielęta

Sprayfo OsmoFit to rozpuszczalny w wodzie, dietetyczny produkt, który nawadnia cielęta, dostarczając niezbędnych soli i cukrów w odpowiednich ilościach i proporcji.

Kompozycja preparatu Sprayfo OsmoFit jest unikalna, gdyż w jego składzie dominują sole sodowe w połączeniu z mniejszą ilością soli potasowych. Zadaniem tych związków jest wyrównanie strat minerałów elektrolitowych, a dzięki temu umożliwienie zwierzęciu wchłaniania wody.

Sprayfo OsmoFit zawiera wysoko strawne składniki, które dostarczają energię, nie wpływając na dodatkowe straty wody. Na rynku wiele jest tego typu produktów, jednak cechują się one wyższą niż krew wartością osmolalności (roztwory hipertoniczne), co przyczynia się do odwodnienia. Inaczej jest w przypadku opatentowanej formuły Sprayfo OsmoFit, która charakteryzuje się mniejszą osmolalnością (roztwór hipotoniczny), przez co nie wpływa negatywnie na proces nawadniania. Preparat zawiera również składniki buforujace.

Kiedy podawać cielętom Sprayfo OsmoFit?

Sprayfo OsmoFit należy stosować w przypadku ryzyka wystąpienia zaburzeń trawiennych u cieląt, w czasie ich występowania lub w okresie powrotu do zdrowia. Sprayfo OsmoFit powinien być zawsze podawany w stałym stężeniu, po rozpuszczeniu w wodzie.

Oprac. Beata Dąbrowska
Zdjęcie główne: Archiwum
Zdjęcie preparatu: Trouw Nutrition
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. maj 2024 03:36