StoryEditorPorady

W oborze uwięziowej najważniejsze są zdrowe i mocne nogi krów

29.05.2020., 06:05h
Zdrowie zwierząt jest najważniejsze - to zasada, którą od lat konsekwentnie i z efektami w swoim gospodarstwie realizuje Małgorzata Majewska-Krukowska i którą z powodzeniem kontynuuje dziś przyszły następca – syn Wojciech. Młody hodowca całkowicie bowiem „połknął mlecznego bakcyla” i dalszy rozwój mlecznej produkcji będzie już z pewnością jego wyzwaniem.

Gospodarstwo może się rozwijać, bo jest następca

Syn jest motorem napędowym naszego gospodarstwa – podkreśliła pani Małgorzata, która wspólnie z mężem Krzysztofem przez 12 lat pracy hodowlanej całkowicie zmieniła oblicze przejętego przed laty po rodzicach gospodarstwa. Wówczas liczyło ono tylko 15 krów, podczas gdy dziś hodowcy utrzymują pogłowie liczące 170 sztuk bydła, w tym 80 wysoko wydajnych krów, objętych oceną użytkowości mlecznej.

OSM Łowicz nie obniżyła cen skupu mleka w czasie kryzysu

Małgorzata Majewska-Krukowska jest członkiem rady nadzorczej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łowiczu, która jako jedna z nielicznych w kraju, w tak trudnym czasie pandemii koronawirusa i kryzysu mleczarskiego nie obniżyła cen mleka w skupie.

Jestem całkowicie spokojna o naszą spółdzielnię – podkreśliła radna łowickiej mleczarni. – Nie ukrywam, że osobiście jako radna, ale również wszyscy nasi dostawcy jesteśmy ogromnie zadowoleni, że ceny skupu utrzymały się na niezmienionym poziomie. Stabilizacja zawsze jest potrzebna, a w tym szczególnie trudnym czasie utrzymanie cen mleka w skupie staje się dla nas wielkim wynagrodzenie...
Pozostało 79% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 23:55