Rolnicy żądają wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednieMRiRW/arch./Canva
StoryEditorDopłaty bezpośrednie 2024

Rolnicy żądają wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Krajewski: to opóźni wypłatę pieniędzy

03.04.2024., 17:00h
Rolnicy domagają się wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Resort rolnictwa nie wyklucza takiej możliwości, ale ostrzega, że opóźni się wypłata pieniędzy.

Rolnicy chcą wydłużenia terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie

Trwa kampania składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2024 rok. Do tej pory rolnicy złożyli ok. 50 tys. wniosków. Wielu z nich ma nadzieję, że wzorem lat ubiegłych termin naboru zostanie wydłużony. Apelują o wydłużenie podstawowego terminu z 15 maja do 30 czerwca. Wniosek w tej sprawie złożyła już w lutym Krajowa Rada Izb Rolniczych. Teraz apel ten ponowiła Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego.

- Prezes Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego Bronisław Węglewski skierował pismo do Prezesa KRIR Wiktora Szmulewicza z prośbą o podjęcie działań mających na celu wydłużenie terminu składania wniosków o dopłaty bezpośrednie na rok 2024 do 30 czerwca 2024 r. z uwagi na to iż, są planowane zmiany w zasadach składania wniosków - czytamy we wniosku IRWŁ.

Krajewski: wydłużenie terminu naboru opóźni wypłatę dopłat bezpośrednich.

Czy uda się wydłużyć ten termin? Niewykluczone, ale wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski zaznacza, że to opóźni wypłatę pieniędzy.

- Wydłużenie terminu składania wniosków wpływa na późniejsze rozpoczęcie kontroli administracyjnych złożonych wniosków, co w konsekwencji może wpłynąć na opóźnienie terminu rozpoczęcia wypłaty płatności – zaznacza Krajewski, ale dodaje, że jeśli zajdzie taka potrzeba, podstawowy termin składania wniosków zostanie wydłużony. 

image
Zmiany w aplikacji eWniosekPlus

Dopłaty bezpośrednie 2024: są zmiany w aplikacji eWniosekPlus. Jakie?

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
29. maj 2024 07:49