Rozwój małych gospodarstw: czy z dotacji można kupić zwierzęta? ARiMR wyjaśniaJustyna Czupryniak/Canva
StoryEditorRozwój małych gospodarstw

Rozwój małych gospodarstw: czy z dotacji można kupić zwierzęta? ARiMR wyjaśnia

21.06.2024., 13:30h
Rolnicy domagali się przywrócenia możliwości zakupu zwierząt hodowlanych w ramach dotacji na „Rozwój małych gospodarstw” i zmiany przepisów WPR. Co na to rzecznik ARiMR?

Rolnicy chcieli, by koszt zakupu zwierząt był kwalifikowany

Na początku czerwca br. KRIR wystąpił do MRiRW z prośbą o podjęcie działań mających na celu przywrócenie możliwości kwalifikowania kosztów związanych z zakupem materiału hodowlanego zwierząt w ramach dotacji„Rozwój małych gospodarstw”, o czym pisaliśmy w artykule pt. Czy z dotacji na „Rozwój małych gospodarstw” można kupić zwierzęta hodowlane?

Czy zakup zwierząt będzie kosztem kwalifikowanym?

O to, czy zakup zwierząt będzie kosztem kwalifikowanym w tegorocznym naborze wniosków o dotacje na „Rozwój małych gospodarstw”, zapytaliśmy rzecznika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak wynika z jego relacji, nabór wniosków na „Rozwój małych gospodarstw” został zaplanowany w terminie od 25 lipca do 22 sierpnia br. i będzie realizowany w ramach Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

Aktualnie trwają ostatecznie prace nad ustalaniem wytycznych i regulowaniem tego naboru wniosków. Udostępnienie pełnej dokumentacji na stronie ARiMR zostało zaplanowane na 14 dni przed dniem planowanego rozpoczęcia składania wniosków.

Okazuje się, że nie są jednak przewidywane zmiany dotychczasowych przepisów dotyczących zakupu zwierząt lub materiału nasadzeniowego, co oznacza, że nie będzie możliwości sfinansowania takich przedsięwzięć.

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 18:15