Andrzej z Rolnicy Podlasie sieje kukurydzę.YT/Gienek i Andrzej/zrzut ekranu
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Andrzej z Rolnicy Podlasie sieje kukurydzę. "Przed nami cały dzień siania"

31.05.2024., 17:30h
Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” rozpoczął siew kukurydzy. Jak mu poszło?

Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” rozwija park maszynowy

Do niedawna w gospodarstwie Gienka i Andrzeja panował bałagan. Rolnicy nie dbali o swoje podwórko, a błoto na nim zgromadzone stało się symbolem miejscowości, w której mieszkają. Wraz z upływem czasu zarówno wokół domu, jak i na podwórku u Andrzeja i Gienka zaczęły zachodzić zmiany.

Andrzej od pewnego czasu rozwija również swój park maszynowy. Jednym z najnowszych nabytków jest ładowarka, która doskonale sprawdziła się podczas przygotowywania podwórka pod ułożenie kostki. Dotychczas kierował nią głównie brat rolnika Jarek. Jak się jednak okazuje, Andrzej również opanował tę umiejętność.

Akcja siania kukurydzy u Andrzeja z „Rolnicy. Podlasie”

W jednym z ostatnich odcinków opublikowanych na kanale Gienek i Andrzej, rolnik relacjonuje siew kukurydzy. Po zatankowaniu niedawno kupionej ładowarki ładuje ziarno i nawóz do szypy, a potem rusza w stronę bramy, by powitać Mateusza, który przyjechał do Plutycz ciągnikiem z siewnikiem, by wykonać usługę.

Napełnianie siewnika nawozem nie przebiega jednak bez przygód. Andrzej obawia się opuszczenia szypy ładowarki, przez co niebezpiecznie zbliża się do siewnika i zamiast zmienić jej położenie, jedzie wprost na usługodawcę, zatrzymując się w ostatniej chwili.

Ostatecznie Andrzej i Mateusz wyruszają na pole, by zasiać kukurydzę. Nie wiadomo dokładnie, ile hektarów obsiał rolnik, jednak zapewnił, że pracy z siewem będzie na cały dzień.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Gienek i Andrzej Plutycze/YouTube

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 16:55