StoryEditorWiadomości rolnicze

Konkurs „Żniwa jak z obrazka" – poznajmy najlepsze prace i ich autorów

30.09.2022., 09:09h
Ogromnym zainteresowaniem cieszył się nasz ostatni konkurs dla dzieci „Żniwa jak z obrazka”! Wpłynęło ponad 300 bardzo kreatywnych prac, zatem wybranie zwycięzcy dla jury było naprawdę trudne. Kim są zwycięzcy?

Jury konkursowe musiało podjąć naprawdę trudną decyzję, aby wybrać najlepsze z nadesłanych przez dzieci prac. Tym bardziej, że każda z nich była naprawdę niezwykła. Dyskusja Kapituły konkursowej trwała bardzo długo, aż udało się wyłonić laureatów,

Jakie były kryteria konkursu? Co kapituła brała pod uwagę, wybierając laureata?

Konkurs był przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Jednak nie tylko wiec autora czy autorki pracy plastycznej lub fotografii był ważny. Swoją rolę do odegrania mieli także rodzice. Ich zadaniem oprócz nadesłania pracy, było uzasadnienie, dlaczego właśnie jego pociecha zasługuje na wygraną.

Dzieci są bardzo kreatywne co łatwo było dostrzec w nadesłanych pracach, które cechowała mnogość form i technik wykonania. Wśród malunków i rysunków znalazły się wycinanki, collage, czy niezwykle precyzyjnie wykonane makiety przedstawiające zarówno maszyny rolnicze jak i rolników pracujących na polu.

Jednakże, zgodnie z regulaminem ocenie podlegały prace rysunkowe, malarskie, graficzne lub zdjęcia wykonane dowolną techniką fotograficzną.

Kto wygrał w konkursie "Żniwa jak z obrazka"?

Po długich obradach jury, zwycięzcami konkursu zostali:

  • Kajetan (11 lat) i Kamil (7 lat), synowie Pani Janiny z Goleszowa, którzy wspólnie stworzyli pracę na tablecie. Jak wyjaśnia mama chłopcy są bardzo ze sobą zżyci. Wszystko robią wspólnie, więc i w tym wypadku pracowali razem.

  • Drugie miejsce w konkursie zajęła praca Michała (12 lat), syna Pani Kingi z Szalejowa Dolnego.

  • Trzecie miejsca trafiło do pani Bernadetty z Dydni, która przesłała wspólną pracę córek: Leny (8 lat)) i Nikola (12 lat).

 

Laureaci I otrzymają zarówno zestaw szkolno-plastyczny, jak puzzle wykonane na ich podstawie.

Dla laureatów II i III miejsca trafią zestawy szkolno-plastyczne.

 

Gratulujemy!
 

 

 

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 07:39