Labirynt w kukurydzy u Justyny i Łukasza z Rolnicy Podlasie. Start już 14 lipcaJustyna Czupryniak/Canva/TikTok/@justyna_maciorowska/zrzutekranu
StoryEditorLabirynt z kukurydzy

Labirynt w kukurydzy u Justyny i Łukasza z Rolnicy Podlasie. Start już 14 lipca

08.07.2024., 15:30h
Zbliża się dzień otwarcia labiryntu z kukurydzy w Ciemnoszyjach. Dowiedz się, kiedy i o której ta naturalna atrakcja stanie się dostępna dla zwiedzających?

Labirynt z kukurydzy Ciemnoszyje

O labiryncie z kukurydzy powstającym w miejscowości Ciemnoszyje na Podlasiu, za którego stworzenie odpowiedzialni byli Justyna i Łukasz Maciorowscy z programu „Rolnicy. Podlasie” pisaliśmy w artykule pt.: „Rolnicy z Podlasia sieją labirynt z kukurydzy. Kiedy otwarcie?”

Od tego czasu minęły prawie dwa miesiące, a gra terenowa, nad którą rolnicy pieczołowicie pracowali przez długi czas, jest już gotowa.

Kiedy oficjalne otwarcie labiryntu w Ciemnoszyjach?

Jak poinformowała rolniczka, oficjalne otwarcie labiryntu w Ciemnoszyjach zostało zaplanowane na niedzielę 14 lipca br. Impreza rozpocznie się o godz. 12.00, a w programie znajdzie się wiele atrakcji, z których będą mogli skorzystać zwiedzający.

Ile kosztuje wejście do labiryntu z kukurydzy w Ciemnoszyjach?

Wśród pytań zadawanych rolnikom z Ciemnoszyj znalazły się również te o cenę wejściówek. Jak wyjaśniła rolniczka, gra jest odpłatna, ponieważ jej stworzenie i utrzymanie to kosztowna sprawa. Praca nad opracowaniem atrakcji zajęła rolnikom kilka miesięcy, w których trakcie wykonali wiele opłat.

– Wynajmuję kontenery i przyczepy. Muszę zapłacić ludziom, którzy będą obsługiwać naszą grę. W związku z tym, że będzie to terenowa gra interaktywna, musiałam opłacić domeny. Atrakcja nie będzie za darmo, będą wejściówki. Oprócz wejściówek będziecie mogli kupić sobie pamiątki, coś zjeść i się pobawić. Za darmo będzie można wydoić sztuczną krowę – wyjaśniła rolniczka.

W koszty wliczone są również opłaty za koncesje i sanepid.

– To nie jest tylko pole kukurydzy. To jest gra terenowa, w której do sczytywania będą kody QR, gdzie będziecie odpowiadali na pytania, mieli zadania do wykonania. Koszt przejścia labiryntu nie jest tajemnicą. Bilet dla osoby dorosłej będzie kosztował 40 zł, dla osoby poniżej 13 roku życie będzie kosztował 30 zł, a dla grup ceny będą ustalane indywidualnie – tłumaczyła Maciorowska.

Jak zaznaczyła rolniczka, na terenie labiryntu zostały przewidziane różne imprezy, podczas których koszt wejściówki będzie wyższy. Wyjątek stanowi dzień otwarcia, w których mimo wielu atrakcji, będzie obowiązywała standardowa kwota zakupu.

Jedź do Ciemnoszyj i wygraj ciągnik

Rolniczka zdradziła również, że w punkcie kasowym będzie możliwość kupienia zabawek rolniczych, a ponadto w dzień otwarcia jeden z dostępnych traktorów będzie można wygrać. Zdobędzie go osoba, która w najkrótszym czasie zdobędzie najwięcej punktów.

Wyślij pytanie do gry terenowej w Ciemnoszyjach

Aktualnie rolnicy dopracowują pytania do gry terenowej, którą będzie można przejść w labiryncie powstałym w plantacji kukurydzy. Z tej okazji w jednym z nagrań na Tik Toku poprosili obserwujących o wsparcie i przesyłanie za pośrednictwem komentarzy propozycji pytań, zapewniając, że część z nich znajdzie się w puli koniecznej do rozwiązania podczas udziału w grze.

Rolnicy zachęcają do układania pytań i umieszczania ich w komentarzach pod poniższym nagraniem. Możliwe, że część z nich znajdzie się w grze, a wy będziecie znali na nie odpowiedź i zwiększycie swoją liczbę punktów.

Więcej informacji o labiryncie w Ciemnoszyjach znajdziecie na stronie ciemnoszyje.pl.

Zobacz również labirynt w Młynowie koło Ostrowa Wielkopolskiego:

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: tiktok.com/@justyna_maciorowska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. lipiec 2024 04:56