StoryEditorCiekawostki

Niesamowite ciągniki i samochody na Retor Motor Show 2021 w Poznaniu [FOTO]

06.11.2021., 19:11h
W halach MTP w Poznaniu odbywa się Retro Motor Show. Wśród eksponatów można zobaczyć m.in. zabytkowe ciągniki, w tym Ursusa, Zetora, John Deere’a czy Fergusona. Ciekawa jest też wystawa wozów strażackich. Co jeszcze można zobaczyć i ile kosztują bilety?

Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich od piątku 5 listopada do niedzieli 7 listopada 2021 roku odbywa się Retro Motor Show 2021, czyli największe targi pojazdów zabytkowych. Jest to już piąta edycja tej imprezy.

Zabytkowe ciągniki rolnicze i wozy strażackie w Poznaniu

Podczas Retor Motor Show 2021 można zobaczyć zabytkowe ciągniki rolnicze, które można podziwiać na stoisku Klubu Traktor i Maszyna oraz Gminy Lipno, czyli współorganizatorów Ogólnopolskiego Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych im. Jerzego Samelczaka w Wilkowicach pod Lesznem. Klub wystawił łącznie aż 19 zabytkowych traktorów i dwie ciężarówki.

Na ich stoisku można zobaczyć świetnie odrestaurowane lub zachowane w oryginale ciągniki, w tym:

  • Ursusa C-328,
  • Zetora 50,
  • Zetora 25K,
  • RS 09 z 1962 r,
  • ale też Fendra,
  • Fesgussona, 
  • John Deere’a Lanz 310.

Retro Motor Show 2021 - Fegusson
Na uwagę zasługuję także wystawa wozów strażackich, które zgromadziła Gmina Trzemeszno. Tu oprócz tradycyjnych Żuków, które do niedawna były jednym z podstawowych pojazdów w jednostkach OSP, można także zobaczyć majestatycznego Magirusa Deutz 150 D10.

Tarpany, Syrenki, Duże Fiaty i Gaziki na Retor Motor Show

Miłośników klasyków motoryzacji na pewno zachwycą pojazdy produkowane w polskich fabrykach w okresie PRL-u. W halach MTP można zobaczyć m.in. Syreny, w tym zarówno 104, jak i Bosto.

Zgromadzono tu także Fiaty 125p, czyli tzw. Duże Fiaty, Polonezy czy Tarpany, które były produkowane w Fabryce Samochodów Rolniczych „Polmo” w Antoniku pod Poznaniem.  Wzrok zwiedzających przykuwały także motocykle z czasów Polski Ludowej, czyli WFM i WSK-i.

Co jeszcze można zobaczyć podczas Retro Motor Show 2021 w Poznaniu?

Podczas imprezy można podziwiać także tak niesamowity zabytek motoryzacji jak 92-letni Rolls-Royce Phantom, czyli piękną czterodrzwiową limuzynę z 1927 r., która rozwijała oszałamiająca jak na tamte czasy prędkość maksymalną 145km/h.

Na wystawie można zobaczyć także ciekawe egzemplarze Cadillaców, Porsche, Mercedesów, BMW czy Audi. Są też terenowe Mercedesy czy wręcz kultowy Land Rover Defender.

Podczas Retro Motor Show odbywa się też Akademia Renowacji, w ramach której firmy zajmujące się odrestaurowywaniem pojazdów prowadzą wykłady i pokazy, poświęcone różnym etapom prac nad pojazdem.

Co istotne, część z wystawianych pojazdów można kupić lub wynająć.

Retro Motor Show 2021 – bilety, godziny otwarcia i dojazd

Jeśli ktoś chce zobaczyć na żywo zabytkowe ciągniki, samochody i motocykle, ten może udać się na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wystawa Retro Motor Show 2021 obywa się w pawilonach 5 i 6 MTP.

Wejście dla uczestników wydarzenia zlokalizowane będzie od Wejścia Wschodniego (hol od Mostu Dworcowego), z kolei wjazd dla samochodów od ulicy Bukowskiej czyli od bramy numer 7. Parking dla zwiedzających znajdzie się na Placu Marka między pawilonami 3 i 4. 

Zwiedzający mogą wejść na teren Retro Motor Show o godzinach:

  • piątek, 5 listopada 11:00 – 19:00;
  • sobota, 6 listopada 10:00 – 18:00;
  • niedziela, 7 listopada 10:00 – 17:00.

Bilety na targi Retor Motor Show kosztują 27 złotych.

Paweł Mikos
Fot. Paweł Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 03:49