Andrzej narzeka na zbiory sianaYt/GienekiAndrzej/zrzutekranu
StoryEditorSusza w rolnictwie

Susza dobija gospodarstwo Andrzeja z Rolnicy Podlasie. "Z sianem jest tragedia"

24.07.2023., 14:30h
Tegoroczna susza wystąpiła we wszystkich województwach w Polsce. Nie ominęła również Podlasia, gdzie skutki niedoboru wody odczuł również bohater programu "Rolnicy. Podlasie" Andrzej Onopiuk.

Susza na Podlasiu – Gienek i Andrzej zebrali mniej siana

Susza rolnicza zniszczyła wiele tegorocznych upraw. Brak wody przełożył się na wysokość i jakość plonów. Ze względu na to, że nie padał deszcz, rolnicy nie zebrali tylu pokosów trawy, ile by mogli. Susza nie ominęła również gospodarstwa Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie", który w niedzielnym odcinku przyznał, że rok 2023 to istna tragedia jeżeli chodzi o zbiory siana.

– W tym roku z sianem jest tragedia, bo jest o połowę mniej trawy tłumaczył załamany Andrzej.

Rolnik wraz z ojcem, Gienkiem, przyjacielem rodziny, Jastrzębiem i Markiem ustawiali bele siana w stodole, gdzie gromadzą zapasy na zimę, było ich jednak mało. Po zakończonej pracy udali się do sklepu rolniczego, by zdać w sklepie rolniczym naczynia po środkach do oprysków.

Co słychać u bohaterów "Rolnicy. Podlasie"?

Pozostali bohaterowie programu "Rolnicy. Podlasie" również mieli pełne ręce pracy. Monika i Tomek z Pokaniewa przygotowywali swoje jałówki do wystawy bydła, co nie było bezcelowe.

– Po to się prowadza krowę, żeby na wystawie krowa nie prowadziła rolnika – stwierdził Tomek.

Po zakończonym treningu rolnik postanowił wraz z pomocnikiem Wieśkiem, przyrządzić nowy ekologiczny środek do oprysku kukurydzy.

W Haćkach również trwały zbiory siana, dlatego Michał i Natalia je grabili. Rolnik wraz z ojcem, Olkiem, musiał również przegonić krowy na pola, gdzie rośnie trawa.

"Rolnicy. Podlasie" – o czym jest program?

"Rolnicy. Podlasie" to program, który opowiada o życiu rolników na podlaskiej wsi. Występują w nim gospodarze, którzy mają mniejsze uprawy i gospodarstwa, jak również Ci, którzy rozwinęli swoje hodowle na szeroką skalę.

Program "Rolnicy. Podlasie" jest emitowany w każdą niedzielę o godz. 20.00 w stacji Fokus TV przez cały rok.

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 07:32