Emilka z Rolnicy. Podlasie i Artur BarciśEmila Korolczuk/Facebook Ranczo Laszki
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Wielkie gwiazdy u Emilki z „Rolnicy. Podlasie”. Kto z „Rancza Laszki” wystąpi u boku Artura Barcisia?

19.10.2023., 11:00h
Gospodarstwo Emilii Korolczuk z programu „Rolnicy. Podlasie” to wyjątkowe miejsce, które od kilku lat przyciąga zaciekawionych turystów. Jak się okazuje, w minione wakacje przyciągnęło również sławnych aktorów. Co wydarzyło się na ranczu w Laszkach?

„Ranczo Laszki” – co to za miejsce?

O „Ranczu Laszki” powstał już niejeden artykuł, a jego właścicielka z dumą może powiedzieć, że jej misja propagowania wiedzy o rolnictwie się spełnia. Nazwa gospodarstwa pochodzi od nazwy miejscowości, w której mieszka Emilka, czyli Laszek. Określenie „ranczo” również nie jest przypadkowe, bo choć wśród gromady zwierząt mieszkających w gospodarstwie, większość stanowią kozy i bydło rasy mięsnej, to można w nim spotkać różne okazy ptaków, królików, psów, owiec czy kur lub koni. Emilka jest chyba ostatnią osobą, która odmówiłaby pomocy potrzebującemu zwierzęciu, a swoją pasją zaraża nie tylko przybywających na „Ranczo Laszki” gości, ale również swoją kilkuletnią córeczkę, Laurę. Rolniczka zajmuje się również własną dystrybucją serów kozich i sama jest odpowiedzialna za recepturę. W pracy w gospodarstwie pomaga jej nie tylko partner, Karol, ale również mama Jolanta i babcia Helena.

Lato na „Ranczu Laszki” u Emilii Korolczuk

Lato jest szczególnie pracowitym okresem w gospodarstwie rolniczki z Podlasia. To nie tylko okres żniw i zbiorów zbóż, ale również stałego wypasania kóz, dla których regularnie musi przygotowywać pastwiska. Poza codziennymi obowiązkami Emilka opracowuje także nowe receptury przygotowania serów kozich, np. w tym roku powstały tzw. kozie bobki, czyli serki kozie w kształcie kulek w zalewie, o czym pisaliśmy w artykule pt. „Emilka z „Rolnicy. Podlasie” robi biznes na „kozich bobkach". W minione wakacje jej ranczo stało się również planem filmowym, na którym zagościły gwiazdy kina i teatru

Kto pojawił się na „Ranczu Laszki” w Laszkach?

Jak się okazuje, na początku lipca 2023 r. do gospodarstwa Emilii z „Rolnicy. Podlasie” przyjechała profesjonalna ekipa filmowa, by nakręcić nową komedię. Rolniczka miała przyjemność gościć u siebie aktora, Artura Barcisia, znanego z ról Norka w „Miodowych Latach” i Czerepacha w serialu „Ranczo”, a towarzyszyła mu aktorka, Anna Seniuk, która występowała w takich produkcjach, jak „Czterdziestolatek”, gdzie wcieliła się w rolę Magdy Karwowskiej lub „Leśniczówka”, w której, w latach 2018-2022, występowała jako doktor Czesława Ździebłowska.

Które zwierzęta z rancza Emilki z „Rolnicy. Podlasie” wystąpią w nowej komedii?

Jak się okazuje w komediowej produkcji, której nazwy jeszcze nie znamy, wystąpi krowa, Florka, która trafiła do gospodarstwa Emilki w roku 2021 jako miesięczne cielę oraz 100 kóz mieszkających w koziarni rolniczki. Gospodyni podzieliła się z fanami informacją na ten temat za pośrednictwem profilu na Facebooku.

Jesteście ciekawi, jaki film powstaje na ranczu w Laszkach?

image
Wiadomości rolnicze
WOW! Przepis na kiełbasę i kaszankę od Babci Heli z Ranczo Laszki

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Facebook/RanczoLaszki

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. czerwiec 2024 05:30