Przetwórcy muszą przedstawić jasne uzasadnienie zmiany cen mleka, ponieważ rolnicy, którzy rozumieją, w jaki sposób się je ustala, są w stanie najlepiej zapewnić sobie długoterminową stabilność.
StoryEditorEuropejski rynek mleka

Przetwórcy powinni przedstawiać jasne uzasadnienie zmiany cen mleka swoim dostawcom

28.04.2024., 15:00h
Brytyjscy rolnicy należący do Grupy ds. Rolnictwa Zrównoważonego Tesco, zajmujący się produkcją nabiału, wołowiny i jagnięciny, będą mieli możliwość wzięcia udziału w dobrowolnym programie, który został opracowany dzięki ich wkładowi.

Spis treści: 

  • Brytyjscy rolnicy potrzebują wsparcia we wdrażaniu zielonej technologii
  • Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego spoczywa na branży spożywczej
  • Rolnicy muszą wiedzieć jak działa rynek i dlaczego ceny mleka się zmieniają

Brytyjscy rolnicy potrzebują wsparcia we wdrażaniu zielonej technologii

Grupa mleczarska powołana w celu niesienia pomocy producentom w czasach niestabilności gospodarczej istnieje od 17 lat. To największe konsorcjum producentów mleka współpracujących bezpośrednio ze sprzedawcą detalicznym, obejmujące stada liczące od 40 do prawie 2000 krów.

Badania wskazują, że ponad 50% rolników zrzeszonych w Tesco wyraża chęć wprowadzenia usprawnień, ale pragnie pomocy w uzyskaniu wsparcia dla swojej inwestycji. Przejście na bardziej zrównoważone technologie rolnicze zazwyczaj wymaga początkowych inwestycji w sprzęt, co może stanowić wyzwanie. Wygląda na to, że pozostający poza UE brytyjscy rolnicy również odczuwają napór zielonych dążących do dekarbonizacji.

Rolnicy z Tesco będą mogli uzyskać dostęp do korzystnych opcji finansowych oraz szkoleń branżowych, które mają za zadanie ułatwić im dekarboniza...

Pozostało 79% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 18:58