Poprzedni rok był jedynym przypadkiem w ciągu ostatnich pięciu lat, w którym przychody ze sprzedaży mleka odpowiednio przewyższały wydatki poniesione na produkcjęPexels
StoryEditorAnalizy rynkowe

Zarobek rolnika spadł o ponad połowę. To efekt kryzysu mlecznego w Wielkiej Brytanii

31.10.2023., 15:00h
Wielka Brytania będąca od 2021 roku poza Unią Europejską, tak jak kraje Wspólnoty boryka się z problemem niskich cen mleka w skupie przy kosztach jego produkcji, które nie maleją. Wyższe od standardowych ceny mleka w ub.r. przyczyniły się, podobnie zresztą jak w Polsce, do rozbudowy stad.

Z artykułu dowiesz się:

  • Z jakimi problemami borykają się obecnie rolnicy brytyjscy?
  • Jak bardzo spadła opłacalnośc produkcji mleka na Wspach?
  • Jak konflikt izraelsko-palestyński wpływa na rynek mleka?

Producenci mleka muszą zacisnąć pasa i obniżyć koszty produkcji. Tylko jak to zrobić?

Hodowcy wysokowydajnych ras krów skutecznie przekuli moment wysokich cen w zgromadzenie zasobów pasz w celu optymalizacji produkcji. Jednak obecnie okoliczności się odwróciły i ceny mleka spadły, co oznacza, że rolnicy muszą zacisnąć pasa i obniżyć koszty.

Dane zaprezentowane podczas niedawnej wystawy UK Dairy Show wskazują na znaczny spadek zarobków gospodarstw mlecznych. W związku z tym konieczne jest, aby gospodarstwa rolne szybko dostosowały swoje strategie, aby skutecznie radzić sobie z kosztami produkcji i przepływami pieniężnymi w sezonie zimowym.

Raport Kosztów Produkcji Mleka, obejmujący okres do 31 marca, prowadzony przez Farm Consultancy Group (FCG) i Old Mill, pokazał czarno na białym, jak to przedstawia się w liczbach. Średnie zarobki okazały się wyższe o 146% w okresie od 2021/2022 do 2022/2023, osiągając wartość 914 funtów (ok. 46...

Pozostało 75% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 06:01