Ceny usług rolniczychŁukasz Siara
StoryEditorUsługi rolnicze

Ceny usług rolniczych: Ile za koszenie i zbiór trawy na wiosnę 2024?

14.05.2024., 17:30h
Rozpoczął się gorący okres usługowy. Rolnicy mają już za sobą pierwsze sianokosy, a żniwa zbliżają się wielkimi krokami. Jakie są ceny usług rolniczych w maju?

Od czego zależy cena usługi?

Rolnicy dzwoniąc do usługodawców, pytają, ile wyniesie ich dana usługa. Często jednak słyszą w odpowiedzi, że to wszystko zależy. Od czego? Część usługodawców podaje kwotę za hektar, a część za godzinę pracy. W przypadku koszenia trawy ważne jest również to, który raz będzie ścinana, bo z reguły pierwszy pokos jest najdroższy, dlatego większość usługodawców nie podaje cen usług, tylko prosi o wykonywanie telefonów.

Ile kosztuje usługa koszenia i zbioru trawy?

Usługa koszenia trawy jest wykonywana przy użyciu:

  • kosiarki rotacyjnej,
  • sieczkarni.

Stawka za usługę koszenia trawy jest zróżnicowana. W większości przypadków podawana w zł/godzinę. W sezonie 2024 koszt usługi koszenia trawy sieczkarnią waha się od 270 zł/godz. Stawka ta zmienia się w zależności od tego, ile ciągnik zużywa paliwa podczas pracy.

Ile kosztuje usługa zbioru trawy przyczepą samozbierającą?

Rolnicy nie będący w posiadaniu przyczepy samozbierającej, chętnie korzystają z usługi wykonywanej tą maszyną. Średnia cena zbioru trawy za jej pośrednictwem waha się od 100 do 350 zł/godz.

Ile kosztuje usługa prasowania sianokiszonki?

Ceny usług prasowania sianokiszonki prasą belującą wahają się od 20 do 30 zł/szt. Natomiast za załadunek i owinięcie folią rolnicy zapłacą od 15 do 17 zł/szt.

Oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. czerwiec 2024 10:42