StoryEditorWiadomości rolnicze

KGS uruchomi nowe punkty dystrybucji nawozów i sprzedaż internetową. "Obniżymy ceny nawozów"

08.02.2023., 19:02h
Krajowa Grupa Spożywcza poinformowała, że uruchomi dodatkowe punkty dystrybucji nawozów i sprzedaż internetową. Zamierza także obniżyć ceny nawozów. Gdzie powstaną nowe punkty i jak będzie wyglądała kwestia dowozu?

KGS otwiera kolejne punkty dystrybucji nawozów

Krajowa Grupa Spożywcza poinformowała, że w najbliższym czasie otworzy kolejne punkty dystrybucji nawozów. Łącznie ma być ich 20 (obecnie jest 9, pierwotnie KGS zapowiadał utworzenie sieci 200 punktów dystrybucyjnych). 

- Chcemy powiększyć tę liczbę punktów dystrybucji nawozów do 20. Chcemy, by te punkty były punktami bezkosztownymi. Jeżeli mamy pracować na najniższych marżach oferować nawozy w dobrych cenach, to nie możemy tworzyć zbędnych kosztów. Każdy wynajem magazynu byłby dla nas dodatkowym wydatkiem, więc będziemy te magazyny tworzyć w naszych punktach – poinformował Tomasz Nowakowski, członek zarządu Krajowej Grupy Spożywczej podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa.

Odległość punktu dystrybucji KGS od rolnika max. 100 km

Wiceprezes poinformował, że magazyny mają pokryć cały kraj tak, aby rolnik miał je w odległości maksymalnie do 100 km. Obecnie wykonywane są inwestycje w postaci wiat magazynowych. Stawiane są także namioty, które będą zabezpieczać nawóz. Poza tym KGS zamierza oferować usługę dowozu nawozów do rolników.

- Jesteśmy w trakcie wyposażenia punktów w odpowiednie środki transportu. Chcielibyśmy dostarczyć ten nawóz również do naszych odbiorców – mówił Nowakowski. 

KGS uruchomi sklep internetowy z nawozami. W zamówieniach pomoże ODR?

Wiceprezes poinformował też, że KGS uruchomi sklep internetowy z nawozami. Rolnikom, którzy nie mają Internetu lub komputera, albo nie potrafią skorzystać z takich urządzeń, w złożeniu zamówienia mają pomóc ośrodki doradztwa rolniczego.

- Rozmawiamy o tym z ministerstwem rolnictwa. ODR-y miałyby pomagać rolnikom w wypełnianiu zamówień. Mam nadzieję, że ten pomysł się uda – zaznaczył Nowakowski.

Dowóz nawozów z KGS za darmo

Dodał, że jeśli rolnicy zamówią ilości całosamochodowe (24 t) przez Internet, dowóz będą mieć za darmo. 

- Kilku rolników też może zamówić wspólnie, by była odpowiednia ilość – podkreślił Nowakowski. 

KGS zamierza też umożliwić kupno tym rolnikom, którzy potrzebują mniejsze ilości nawozów.

- Jesteśmy w trakcie rozmów z firmami, które świadczą usługi przewozów paletowych, bo chcemy dać możliwość zakupu również mniejszych partii nawozów – wyjaśnił. 

Ceny nawozów w KGS będą niższe

Wiceprezes powiedział także, że KGS niebawem obniży ceny nawozów.  

- Jesteśmy w trakcie wyliczeń, które doprowadzą do zmiany cennika. Chcemy w najbliższym czasie wyjść z nowymi cenami, które będą niższe i które będą odpowiedzią na obniżki Grupy Azoty i Anwilu -  zaznaczył prezes. 

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. wrzesień 2023 23:43