Dariusz Sip, dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin i prezes zarządu Syngenta PolskaMarek Kalinowski
StoryEditorTechnologie rolnicze Syngenta

Precyzyjne skanowanie gleby pozwala dobrać optymalną dawkę nawozu, wapna czy nasion

29.04.2023., 11:58h
Syngenta stawia na rozwój rolnictwa cyfrowego i precyzyjnego, które pomoże rolnikom dostosować się do wymogów Europejskiego Zielonego Ładu. Firma ma w ofercie kilka cyfrowych produktów i zaprezentowała je na międzynarodowej konferencji Cropwise Camp w Warszawie.

Najnowszym zaprezentowanym narzędziem do efektywnego zarządzania gospodarstwem jest Cropwise Operations. Natomiast Seed Selector pomoże rolnikom precyzyjnie dobrać do stanowiska oraz rejonu uprawy najlepiej i najwierniej plonującą odmianę kukurydzy. Jest jeszcze Interra Scan – innowacyjne narzędzie do skanowania gleby.

Rolnictwo czekają zmiany - zarówno cyfrowe, jak i regeneratywne

Dzień przed tym wydarzeniem odbyła się też konferencja prasowa wprowadzająca do świata cyfrowych nowości Syngenta. Czy takie właśnie będzie rolnictwo przyszłości? Czy będzie to rolnictwo cyfrowe? Niewątpliwie, rolnictwo czekają zmiany. Wymusza je Europejski Zielony Ład, zmiany klimatyczne, zmiany geopolityczne, rosnąca liczba ludności, kurczące się zasoby naturalne, drożejące środki produkcji i energia.

Rolnictwo przyszłości, czyli jakie? Na to niełatwe pytanie starali się odpowiedzieć Sylwia Kańtoch, dyrektorka Działu Nasion i Dariusz Sip, dyrektor Działu Środków Ochrony Roślin i prezes zarządu Syngenta Polska. Według Syngenty, rolnictwo przyszłości musi wspierać cele klimatyczne Europy. Musi być także odporne na szereg zagrożeń – takich jak zmiany klimatyczne...

Pozostało 87% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 22:15