StoryEditorrzepak

Czym się wyróżnia idea Top Serwisów w rzepaku ozimym?

23.11.2020., 12:11h
Idea TOP Serwisów narodziła się w firmie Timac Agro Polska w 2017 r. TOP Serwisy są ciągle doskonalone tak, aby metodykę obserwacji roślin i gleby dostosować jak najlepiej do potrzeb doradztwa dla rolnika. Zrozumieć jak najlepiej: glebę, roślinę i rolnika – to sedno TOP Serwisów.
Kiedy i w jakich uprawach prowadzone są TOP Serwisy? Jakie mają znaczenie dla firmy Timac Agro Polska i współpracujących z nią rolników? Jakie płyną wnioski z ostatnich TOP Serwisów wykonanych w rzepaku? O tym przedstawiciele firmy mówili w szczegółach na webinarium dla prasy branżowej w dniu 6 listopada br.

Celem projektu jest pomoc doradcza rolnikom

Łukasz Peroń, dyrektor marketingu w firmie Timac Agro Polska przypomniał na wstępie, że pomysłodawcą tego projektu jest Krzysztof Oksentowicz, obecnie dyrektor handlowy w Timac Agro Polska, natomiast patronat merytoryczny nad projektem TOP Serwisów pełni prof. dr hab. Witold Szczepaniak z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

– W celu poszerzenia programu doradczego, wprowadziliśmy projekt – TOP Serwisy, czyli program profesjonalnego doradztwa, oferowanego gospodarstwom, polegający na specjalistycznych serwisach przeprowadzanych w newralgicznych momentach wegetacji roślin. Celem projektu jest pomoc doradcza rolnikom, a jego podstawą zrozumienie gleby, kondycji rośliny oraz podejścia rolnika w prowadzeniu plantacji. Nasi doradcy są obecni na polu w tych momentach, w których trzeba podjąć najważniejsz...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:08