StoryEditorśrodki ochrony roślin

Halvetic od Ciech Sarzyna już niebawem dostępny w Hiszpanii

13.10.2022., 11:10h
Hiszpania jest już dwunastym europejskim krajem, w którym dostępny będzie w sprzedaży Halvetic bazujący na opatentowanej technologii BGT. Za dystrybucję produktu na nowym rynku będzie odpowiadała hiszpańska spółka Proplan, należąca do Grupy CIECH.

Skuteczny w działaniu Halvetic z technologią BGT

Halvetic to herbicyd na bazie glifosatu, oparty o innowacyjną i opatentowaną technologię BGT („Better Glyphosate Technology”), która pozwala na utrzymanie dotychczasowej wysokiej skuteczności substancji czynnej przy obniżeniu jej dawki na hektar o połowę, w porównaniu do istniejących standardów. Halvetic to również odpowiedź Grupy CIECH na wyzwania związane z transformacją rolnictwa zgodną z założeniami unijnej strategii „Od pola do stołu”, polegającej na ograniczeniu stosowania środków ochrony roślin o 50 proc. do 2030 roku.

W 2021 roku Halvetic zanotował bardzo udany debiut w Polsce, wzmacniając pozycję CIECH Sarzyna w segmencie glifosatu, w którym spółka ma udział na poziomie ok. 50 proc. Strategia rozwoju tej marki przewiduje przy tym intensywną ekspansję zagraniczną, stąd też w ciągu zaledwie roku produkt uzyskał pozwolenie na wprowadzenie do obrotu m.in. w Rumunii, na Łotwie i Litwie, w Grecji, a ostatnio także na Słowacji i w Hiszpanii.

Halvetic ma szansę podbić rynek hiszpański

Hiszpania jest dla nas kluczowym rynkiem nie tylko ze względu na wielkość, ale także z uwagi na obecność Proplanu – hiszpańskiego dystrybutora środków ochrony roślin, działającego od blisko 20 lat, który w 2018 roku został przejęty przez Grupę CIECH. Proplan działa na południu Europy, w północnej Afryce i Ameryce Południowej, co z pewnością umożliwi nam skuteczniejszą ekspansję Halvetic w tych regionach świata – mówi Wojciech Babski, prezes zarządu CIECH Sarzyna i szef biznesu AGRO Grupy CIECH.

Wielkość rynku glifosatu szacowana jest w Hiszpanii na ok. 50 mln dolarów, a w całej Europie – na ok. 440 mln dolarów. W Ameryce Północnej i Południowej wartości te wynoszą odpowiednio 1 mld dolarów i blisko 2 mld dolarów, w Afryce natomiast – ponad 100 mln dolarów.

Przeczytaj także:  Halvetic – herbicyd, który redukuje zużycie glifosatu o połowę

Marek Kalinowski za informacją CIECH, fot. envato.elements

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 41/2022 na str. 22. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. kwiecień 2024 13:45