Nagrodę Marcinowi Strumiłowskiemu wręczył Grzegorz Gutowski – doradca terenowy IGP PolskaIGP
StoryEditorUprawa

Rolnik spod Pisza wyhodował kukurydzę na 4,6 metra! Jaka to odmiana?

01.11.2023., 13:00h
Wygrał w konkursie firmy IGP na najwyższą roślinę kukurydzy z oferty PREMIUM IGP Polska. A konkretnie, to Wojciech Strumiłowski, który prowadzi gospodarstwo z żoną Agnieszką w miejscowości Łupki w powiecie piskim. W pracę w gospodarstwie angażuje się oczywiście ich syn Marcin Strumiłowski i to on w imieniu rodziny odebrał nagrodę.

Jaki to wynik i jaka odmiana kukurydzy tak wyrosła?

Zmierzona wysokość kukurydzy wyniosła aż 4,6 m, a sukces gospodarze zawdzięczają odmianie CODIZOUK. Ten wynik jest jednocześnie najlepszy, najwyższy w historii Konkursu "Zmierz się z IGP". Dodam tylko, że tegoroczna jest piątą edycją tego konkursu. Zdjęcia doskonale oddają potencjał odmiany. Zmierzono roślinę najwyższą, ale cały łan zasługuje na uznanie.

image

4,6-metrowa kukurydza robi wrażenie, a jak wiemy, tegoroczny sezon średnio w kraju sprzyjał wegetacji i plonowaniu

FOTO: IGP

Co wygrał rolnik z Łupek?

Nagrodę główną w konkursie stanowił bon uprawniający do zakupów renomowanych produktów Sano – Nowoczesne Żywienie Zwierząt o wartości 4000 zł brutto. Zwycięzcy serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom firma IGP dziękuje za niezwykle zaciętą rywalizację! W poprzednich latach firma IGP zachęcała do rywalizacji plantatorów kukurydzy ziarnowej i prowadziła konkurs na największą kolbę kukurydzy pod nazwą "Zmierz Kolbę". W pierwszej edycji konkursu w 2020 r. zwycięska kolba wykształcona na plantacji odmiany Kokuna, miała grubość (mierzony zgodnie z regulaminem obwód kolby) 22,70 cm.

Marek Kalinowski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 09:39