StoryEditorZiemniaki

Przyjedź na Krajowe Dni Ziemniaka 2022. Jakie atrakcje czekają na rolników?

09.08.2022., 21:08h
Mimo, że areał ziemniaka w Polsce się zmniejsza, nadal ma ogromne znaczenie w uprawach. Dla plantatorów ziemniaków organizowanych jest co roku kilka imprez branżowych. Już wkrótce odbędą się Potato Poland 2022, XXIX Krajowe Dni Ziemniaka oraz Potato Europe.

 Są to największe, międzynarodowe targi dla producentów ziemniaka, zarówno w Polsce jak i za granicą.

W sierpniu impreza - Potato Poland 2022 i XXIX Krajowe Dni Ziemniaka

POTATO POLAND to wydarzenie wystawowo – konferencyjne, które integruje polską branżę ziemniaczaną, a także otwiera polski rynek na świat, umożliwia transfer wiedzy i technologii do producentów rolnych oraz wzrost samooceny uczestników branży i jej partnerów.

W tym roku Targi Potato Poland 2022 i XXIX Krajowe Dni Ziemniaka odbędą się 19–21 sierpnia w HZ Zamarte (powiat sępoleński). Organizatorami tego wydarzenia są MRiRW, IHAR – PIB oraz Polska Federacja Ziemniaka.

Piątek 19 sierpnia to tzw. dzień biznesowy, bez pokazów polowych. Oficjalne otwarcie targów nastąpi w sobotę (20.08). Tego dnia odbędą się też pokazy polowe oraz konferencje.

Europejskie święto plantatorów - Potato Europe

Z kolei 7 i 8 września br. w Rittergut Bockerode pod Hanowerem odbędzie się międzynarodowa impreza Potato Europe. Główna tematyka tego spotkania to przetwórstwo i marketing, inteligentna produkcja ziemniaka, w tym agrotechnika współrzędna, elementy zazielenienia i uprawa ekologiczna.

fot. pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 17:59