StoryEditorŚrodki ochrony roślin

Revus – fungicyd z rozszerzoną rejestracją na kolejne uprawy

12.05.2020., 13:05h
Ten fungicyd firmy Syngenta najbardziej znany plantatorom ziemniaka uzyskał właśnie rozszerzenie rejestracji o kolejne uprawy małoobszarowe. Revus zawiera substancję czynną mandipropamid (związek z grupy karboksyamidów) o działaniu wgłębnym i powierzchniowym, należącą do grupy FRAC 40. Szczegółowe informacje o produkcie, w tym bardzo ważne w ochronie okresy karencji, znajdziemy oczywiście w etykiecie.

Szerokie zastosowanie Revus 250 SC

Przypomnijmy, że Revus 250 SC jest specjalistą w zwalczaniu zarazy ziemniaka. Może być w ich uprawie stosowany zapobiegawczo i interwencyjnie w maksymalnej jednorazowej dawce 0,6 l/ha (maksymalnie 6 razy w sezonie wegetacyjnym) w okresie od początku fazy zakrywania międzyrzędzi do końca fazy początku żółknięcia liści.

Revus miał i ma rejestrację m.in. w pomidorach (na zarazę ziemniaka), szpinaku, botwinie, buraku liściowym (na mączniaka rzekomego). Fingicyd miał szeroką rejestrację w wielu uprawach małoobszarowych, głównie do zwalczania w nich mączniaka rzekomego. Na tej liście były m.in.: chmiel, sałaty, rukola, eskariola, gorczyca sarepska, rzeżucha, endywia, cukinia, melon, dynia, patison, arbuz, brokuł, bakłażan, pietruszka naciowa, świeże zioła.

Jak wspomniałem, decyzją MRiRW nr R–301/2020d z dnia 23 kwietnia 2020 r. zakończony został proces rozszerzania rejestracji o kolejne uprawy małoobszarowe. Teraz Revusem można chronić przed mączniakiem rzekomym także uprawiany w polu kalafior, kapustę brukselskę, groch zielony i rzodkiewkę oraz uprawiane w polu, pod osłonami i w szklarniach rośliny warzywne na młode liście i roszponkę. Na rozszerzonej liście upraw małoobszarowych jest także cykoria sałatowa uprawiana w pomieszczeniach. W tym przypadku Revus można wykorzystać (tylko użytkownicy profesjonalni) do ograniczania fytoftorozy przez używanie fungicydu do oprysku korzeni przed rozpoczęciem pędzenia cykorii albo jako dodatek środka do roztworu nawozowego przy podlewaniu.


Marek Kalinowski
Zdjęcie Główne: Pixabay
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
02. marzec 2024 23:40