StoryEditorpozostałe rośliny

Zapotrzebowanie na soję wzrasta, a Agro Akademia Soi przekonuje do jej uprawy

22.09.2020., 11:09h
Agro Akademia Soi to cykl spotkań, polowych prezentacji oraz naukowych wykładów, podczas których organizatorzy starają się odpowiedzieć na pytania dotyczące tego czy w naszym kraju możliwa jest opłacalna uprawa soi?
Jest to projekt edukacyjny, podczas którego rolnikom przedstawiane są zasady właściwego prowadzenia plantacji soi, doboru odmian oraz agrotechniki. Organizatorem Agro Akademii Soi jest Saatbau Polska, największy producent materiału siewnego soi w Polsce. Jej partnerem są firmy BASF i Adob oraz Krajowe Zrzeszenie Plantatorów Rzepaku i Roślin Białkowych. Prezentacje w ramach Agro Akademii są realizowane na terenie całego kraju. W poszczególnych spotkaniach udział biorą także lokalne firmy. Pierwsza w tym roku Agro Akademia Soi odbyła się pod koniec sierpnia w miejscowości Stępin, niedaleko Wrocławia. Kolejne spotkania w pierwszej połowie września odbyły się na terenie województwa małopolskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego.

Specjalistyczne firmy paszowe stawiają na soje

– Agro Akademia jest organizowana po to, aby dać rolnikom kompletną bazę wiedzy dotyczącą między innymi tego jak plantacje prowadzić, jaką wybrać odmianę oraz gdzie można sprzedać uzyskany plon. Zapotrzebowanie na soję firm paszowych systematycznie rośnie. Kupowana w Polsce soja jest bardzo dobrej jakości w porównaniu z tą, która jest importowana z Ameryki Południowej. Popy...
Pozostało 87% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 15:52