Premiery od BASF PolskaCanva
StoryEditorBASF Polska

Zmiany i nowości w BASF Polska

31.12.2023., 11:00h
W dziale Agricultural Solutions BASF Polska stanowisko Country Managera od 01.10.2023 objął Andrej Sarnatsky. Od 1 stycznia 2024 r., nastąpi zmiana na pozycji Head of Technical Management. Na tym stanowisku dr. Witolda Łykowskiego zastąpi Jacek Brol. O zmianach personalnych, a także wprowadzeniu na sezon 2024 czterech nowych produktów, firma poinformowała pod koniec lutego na konferencji w Warszawie.

Podsumowanie roku w firmie BASF

Andrej Sarnatsky – nowy Country Manager Agricultural Solutions BASF Polska Sp. z o.o. wraz z Kateryną Demydas – Head of Marketing Agricultural Solutions BASF Polska, podsumowali mijający rok, w którym BASF utrzymuje pozycję lidera sprzedaży w segmencie środków ochrony roślin w Polsce (według badań Kynetec). Zwrócili oni uwagę na środowisko rynkowe w Polsce: nieprzewidywalną sytuację ekonomiczną, wzrost cen środków do produkcji rolnej, spadek cen płodów rolnych, nadpodaż zbóż na rynku czy średnie plony głównych upraw poniżej przeciętnej.

Premiery produktów od BASF

BASF Polska zapowiedział premiery czterech produktów do ochrony rzepaku i zbóż w 2024 roku. Dwa nowe produkty do ochrony rzepaku to Architect – fungicyd i regulator wzrostu zarazem oraz Pictor Revy – fungicyd na choroby okresu kwitnienia. W zbożach będą to dwa fungicydy: Daxur i Revyflex Plus. O cechach i zastosowaniu nowych produktów więcej napiszemy za tydzień.

Marek Kalinowski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. czerwiec 2024 07:34