StoryEditorPożary

29-latek dwa razy tego samego dnia podpalił dawny PGR

27.03.2021., 12:03h
Dwukrotnie straż pożarna z Jędrzejowa wyjeżdżała na teren dawnego PGR w Rzeszówku (woj. świętokrzyskie), by gasi tam palącą się słomę. To były podpalenie, a podpalacza jest już w rękach policji.

Jędrzejów. W Rzeszówku grasował podpalacz. Został złapany

W minioną środę policjanci z komisariatu w Małogoszczu zatrzymali 29-letniego podpalacza. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty związane z podłożeniem ognia pod słomę na terenie dawnego PGR w Rzeszówku (woj. świętokrzyskie).

Dwa pożary słomy tego samego dnia

Pierwszy z pożarów wybuchł nad ranem około godziny 5. Tego samego dnia niespełna dwanaście godzin później służby znów otrzymały zgłoszenie o pożarze balotów słomy pod tym samym adresem.

Podpalacza zdradziło zachowanie… i zapalniczka

Okazało się, że na miejscu zarówno podczas pierwszej jak i drugiej akcji gaśniczej znajdował się 29-latek, który przyglądał się gaszeniu pożarów. Kiedy popołudniu policjanci zaczęli z nim rozmowę, ten zaczął się dziwnie zachowywać. To wzbudziło zainteresowanie mundurowych.


Podczas przeprowadzonych czynności policjanci znaleźli przy nim jedynie zapalniczkę. 29-letni mieszkaniec powiatu włoszczowskiego został zatrzymany. Noc spędził w policyjnej celi, mając czas by wytrzeźwieć i przemyśleć swoje zachowanie.

Piroman może trafić do więzienia

W czwartek 29-latek usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Powodów podłożenie ognia pod siano nie chciał wyjawić.

Straty gospodarza wstępnie oszacowano na 1200 zł.

Michał Czubak
Fot. KPP Jędrzejów

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 20:19