StoryEditorPolicja

3 kobiety przywłaszczył mienie warte 9 mln zł. Wśród łupów ciągnik za 450 tys. zł

26.05.2022., 08:05h
9 mln złotych, 14 zarzutów przywłaszczenia mienia i jeden ciągnik warto niemal 0,5 mln złotych. A za wszystkim stoją 3 kobiety. Jaka kara im grozi?

Policjanci z Żuromina odzyskali ciągnik wart 450 tys. złotych

Już od pewnego czasu kryminalni z żuromińskiej komendy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mławie prowadzili wielowątkowe śledztwo, w którym zebrali dowody wskazujące na popełnienie szeregu przestępstw gospodarczych.

– Zgromadzony w sprawie materiał pozwolił przedstawić podejrzanym w sprawie trzem kobietom łącznie 14 zarzutów przywłaszczenia mienia wielkich rozmiarów i oszustwa, gdzie łączna wartość start przekracza 9 mln złotych – informuje mł. asp. Tomasz Łopiński, oficer prasowy KPP w Żurominie. Wśród mienia, które przywłaszczyły kobiety znalazł się m.in. ciągnik rolniczy o wartości 450 tys. złotych.

– Przedstawione zarzuty mieszczą się w katalogu przestępstw przeciwko mieniu, które zagrożone są karą pozbawienia wolności od roku do lat 10 – dodaje Tomasz Łopiński.

Policjanci z Lubania odzyskali ciągnik wart 0,5 mln złotych

Odzyskanie ciągnika przez żuromińskich stróżów prawa, to nie jedyny sukces mundurowych w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o maszyny rolnicze. Na początku maja 2022 roku z województwa lubuskiego skradziono potężny ciągnik o wartości ok. 500 tys. złotych. Traktor został odnaleziony na terenie gminy Olszyna.

W odzyskaniu drogiego ciągnika pomogła informacja od jednego z obywateli.

– Informacja przekazana przez jednego z obywateli, który wyraźnie czuje się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo, doprowadziła do odzyskania przez mundurowych skradzionego mienia. Odzyskano bowiem ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych - asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej komendy,

Więcej na ten temat w artykule: Policja błyskawicznie odzyskała ciągnik wart 0,5 mln zł. Kto go ukradł?

Paweł Mikos 
Fot. Archiwum policji (zdjęcie poglądowe)

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 13:30