StoryEditorPolicja

Policja błyskawicznie odzyskała ciągnik wart 0,5 mln zł. Kto go ukradł?

09.05.2022., 11:05h
Jak kraść, to miliony i najlepiej nie dać się złapać. Złodziejowi spod Olsztyna prawie się to udało. Wprawdzie nie za milion, ale o wartości 0,5 mln zł ukradł ciągnik. Pojazd udało się odzyskać, sam złodziej jest poszukiwany.

Lubań. Skradziony ciągnik odnalazł się dzięki cynkowi od mieszkańca

Skradziona na terenie województwa lubuskiego maszyna rolnicza, została ujawniona na terenie gminy Olszyna. Zabezpieczony przez policjantów ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych, powróci w najbliższym czasie do swojego prawowitego właściciela. Złodziej natomiast jest poszukiwany.

- Informacja przekazana przez jednego z obywateli, który wyraźnie czuje się współodpowiedzialny za bezpieczeństwo, doprowadziła do odzyskania przez mundurowych skradzionego mienia. Odzyskano bowiem ciągnik rolniczy o wartości około pół miliona złotych - asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń.

Uszkodzona elektronika

Ustalono, że ciągnik skradziono z terenu województwa lubuskiego. Właściciel maszyny rolniczej został powiadomiony. Szczegółowe oględziny ciągnika pozwoliły na ustalanie, że w pojeździe doszło do uszkodzenia elementów elektronicznych odpowiadających za uruchomienie traktora.

Teraz policjanci działają w kierunku ujawnienia sprawcy kradzieży traktora.

Michał Czubak
Fot. KPP Lubań

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
31. maj 2024 00:40