StoryEditorPolicja

3 nastolatków ukradło Ursusa. To początek ich kłopotów

14.05.2020., 19:05h
Rolnikowi spod Myślenic skradziono ciągnik rolniczy marki Ursus. W ciągu kilku dni policjanci zdołali ustalić, że za kradzież maszyny rolniczej odpowiada 3 nastolatków z sąsiedztwa. Jak się okazuje, to nie pierwsze przestępstwo na koncie młodych złodziei.

Myślenice: złodzieje ukradli ciągnik rolniczy

Myślenicka policja pochwalił się rozwiązaniem sprawy kradzieży ciągnika rolniczego marki Ursus. Do przestępstwa miało dojść w nocy z 3 na 4 maja 2020 roku w jednej z wsi w gminie Raciechowice. Rolnik zgłaszając kradzież traktora poinformował oficera dyżurnego, że widział swojego Ursusa jeszcze 3 maja po godz. 20.00. Ursus miał być zaparkowany między stodołą o domem. Kiedy rano gospodarz wyszedł na podwórko, ciągnika nie było. Rolnik określił, że jego Ursus jest wart kilkanaście tysięcy złotych.

– Policjanci od razu wzięli się do pracy, jednak ślady kół szybko się urywały, sąsiedzi nic nie słyszeli, a w pobliżu nie ma żadnego monitoringu… Pomimo tego kryminalni złapali trop. Uzyskali informację, że sprawców było kilku, a jeden z nich jeździ motocyklem w nietypowym kolorze – zdradza kulisy sprawy sierż. sztab. Dawid Wietrzyk, rzecznik prasowy KPP w Myślenicach.

 

Młodzi złodzieje ukryli ciągnik w lesie

W nieco ponad tydzień od zgłoszenia mundurowi zdołali rozwikłać sprawę kradzieży traktora spod Myślenic. W środę 13 maja 2020 roku śledczy odnaleźli Ursusa schowanego w raciechowickim lesie. Tego samego dnia zatrzymano także trzy osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa.
Podejrzani to mieszkańcy gminy Raciechowice.

– Szybko wkroczyli na przestępczą ścieżkę, gdyż najstarszy z szajki ma 19 lat, dwóch pozostałych po 18. W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kradzież traktora, to tylko jedno z wielu przestępstw, jakich dopuścili się młodzi złodzieje. Działali oni nie tylko w powiecie myślenickim, ale również wielickim i limanowskim – informuje sierż. sztab. Dawid Wietrzyk.

Policjanci przyznają, że sprawa jest rozwojowa i młodym złodziejom mogą zostać postawione kolejne zarzuty.

Za kradzież ciągnika rolniczego nastolatkom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W ciągu 9 dni od kradzieży, Ursus wrócił do rolnika, który był bardzo zadowolony z odzyskania ciągnika  

W ciągu 9 dni od kradzieży, Ursus wrócił do rolnika, który był bardzo zadowolony z odzyskania ciągnika

Paweł Mikos
Fot. KWP w Krakowie 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 19:49