StoryEditorWiadomości rolnicze

34-latek na przepustce z więzienia ukradł prasę rolniczą

16.06.2017., 13:06h
34-letni mężczyzna w czasie pobytu na przepustce ukradł prasę rolniczą z jednego z gospodarstw. Może za to pozostać nawet do 5 lat dłużej za kratami. 

Skradziono prasę rolniczą o wartości 10 tys. złotych 

Do kradzieży prasy rolniczej miało dojść w nocy z 9 na 10 czerwca z gospodarstwa położonego w gminie Jaraczewo (powiat jarociński, woj. wielkopolski). Właściciel maszyny rolniczej powiadomił o przestępstwie policję ok. godz. 2.00 w nocy 10 czerwca. Jak wyjaśnił dyżurnemu, prasa po zakończeniu pracy wieczorem została na łące. W nocy jednak maszyna zniknęła z pola. – Wartość maszyny jej właściciel oszacował na 10 tysięcy złotych – podaje Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.

Policja szybko zatrzymała złodzieja maszyny rolniczej

Policjanci z wydziału kryminalnego, dzięki zebranym śladom oraz rozmową z sąsiadami pokrzywdzonego rolnika, w ciągu kilku godzin ustalili przypuszczalny przebieg zdarzenia oraz wytypowali podejrzanego o kradzież. Miał nim być 34-letni mieszkaniec powiatu śremskiego (woj. wielkopolskie).

– Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zapukali do drzwi domu 34-latka. Mężczyzna nie krył zaskoczenia wizytą policjantów, jednak w rozmowie z nimi przyznał się do kradzieży prasy. Policjanci zatrzymali swojego rozmówcę i przewieźli do komendy w Jarocinie – informuje oficer prasowy jarocińskiej policji.

Złodziej wskazał funkcjonariuszom opuszczone gospodarstwie w pobliżu Śremu, gdzie ukrył skradzioną prasę rolniczą. Dzięki temu rolnik  już odzyskał swoją maszynę.

Jak się okazało złodziej, dokonała przestępstwa przebywając na przepustce z zakładu karnego. Za kradzież grozi mu teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności na 5 lat.

pm, fot. poglądowe, pixabay.com

 

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
08. czerwiec 2023 07:01