fot. OSP Bendorzyn
StoryEditorPożary

500 prosiaków uwięzionych w płonącej chlewni. Rolnik ratował je razem z... policjantami [FOTO]

08.07.2022., 07:07h
W Mochowie Nowym (woj. mazowieckie) doszło do pożaru chlewni, w której znajdowało się 500 prosiąt. Pierwsi na miejscu byli policjanci z posterunku w Gozdowie i to oni, wspólnie z rolnikiem i osobami trzecimi wyprowadzili zwierzęta ze śmiertelnej pułapki.

Sierpc. W Mochowie Nowym piorun spowodował pożar chlewni, w której było 500 sztuk prosiąt

Kilka dni temu w nad Mochowem Nowym przeszła burza, której efektem był pożar chlewni w miejscowości. Na miejsce skierowano strażackie zastępy oraz policję. Ci drudzy pojawili się jako pierwsi przedstawiciele służb i natychmiast przystąpili do działania.

- Policjanci bez wahania przystąpili do pomocy w wyprowadzeniu zwierząt z płonącej chlewni.  Dzięki szybkiej reakcji policjantów uratowano 500 prosiąt – podaje st. asp. Krzysztof Dobrzeniecki z mazowieckiej policji.

Policjantom pomógł w tym rolnik i mieszkańcy. Ostatnie sztuki prosiąt wyprowadzono już wspólnie ze strażakami.

Strażacy ustawili prowizoryczną zagrodę

Uratowanie prosiąt z pożaru to jedno, ale trzeba było także zabezpieczyć teren, aby te pół tysiąca sztuk prosiąt nie rozbiegło się po okolicy. Strażacy wezwani na miejsce nie tylko więc rozpoczęli akcję gaśniczą, ale również przygotowali prowizoryczną zagrodę, w której prosięta zostały bezpiecznie ulokowane i nie przeszkadzały w akcji oraz nie stwarzały zagrożenia na drodze.

Michał Czubak
Fot. OSP Bendorzyn

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. luty 2024 08:44